Media społecznościowe Energa Wybrzeża Gdańsk
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Energa Wybrzeże Gdańsk to kolejna ekipa, która wybrała się na przedsezonowy obóz. W klubach z PGE Ekstraligi w tym roku jako destynacja zgrupowań króluje Hiszpania, gdzie trenują m. in. Tauron Włókniarz Częstochowa czy Apator Toruń. Na zapleczu elity stawiają z kolei w większości na ośrodki krajowe. Tak postąpili także działacze gdańscy, którzy zdecydowali o wysłaniu swoich zawodników na treningi połączone z integracją do Władysławowa. 

 

Przypomnijmy, że żużlowcy Energa Wybrzeża mieli już okazję być na obozie na Półwyspie Helskim przed dwoma laty. Teraz ponownie zameldowali się w ośrodku w Cetniewie, gdzie przygotowują się m. in. polscy olimpijczycy. Gdańszczanie mają przebywać tam do piątku.

Jak przekonuje menedżer gdańszczan Eryk Jóźwiak, obóz jest dla Wybrzeża ważnym elementem w zakresie integracji drużyny. – Poprzednie zgrupowania pomogły nam scalić grupę i stworzyliśmy sobie naprawdę fajne środowisko do pracy w sezonie. Jestem przekonany, że i tym razem będzie podobnie – stwierdził, cytowany przez trojmiasto.pl.

Pierwszy mecz w sezonie 2024 Metalkas 2. Ekstraligi gdańszczanie odjadą u siebie 14 kwietnia z Cellfast Wilkami Krosno. Później Energa Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z Arged Malesą Ostrów.

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Wydawało się, że to dla niego idealny moment na powrót do Ekstraligi. Teraz będzie musiał poczekać na swoją szansę?

Żużel. Adrian Miedziński: Nikomu nie muszę nic udowadniać. Pozostanę przy żużlu (WYWIAD)

Żużel. Miał być następcą Leigh Adamsa. Teraz tuła się po angielskich klubach

Żużel. Doyle z podwójnym obywatelstwem. Z tego kraju już go nie wyrzucą