Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kosmicznych emocji dostarczył mecz Krono-Plast Włókniarza Częstochowa z Betard Spartą Wrocław. Choć Lwy prowadziły już dziesięcioma punktami, to ostatecznie po znakomitych biegach nominowanych gości musiały zadowolić się remisem. Spotkanie ocenił Kajetan Kupiec, który we wtorkowym starciu pokonał wielką gwiazdę żużla.

 

Mowa oczywiście o Taiu Woffindenie. Kupiec ograł trzykrotnego mistrza świata w gonitwie szóstej. Po dobrym starcie musiał bronić się przed naporem Brytyjczyka, ale wytrzymał i zdobył cenny punkt.

Żużel. Kosmiczny mecz w Częstochowie. Niesamowita pogoń i radość Sparty na zdjęciach (GALERIA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Z całego starcia 18-latek nie był jednak do końca zadowolony. Po pierwsze, zespół nie dowiózł wygranej, a po drugie sam zawodnik nie zdobył żadnej „trójki”.

– Mówiąc szczerze, jeśli ktoś by mi zaproponował remis przed meczem, to brałbym go w ciemno. Patrząc na to, jak spotkanie przebiegało, to jest duży niedosyt. Z tyłu głowy było, że mamy wygraną na wyciągnięcie ręki – mówił nam Kajetan Kupiec.

Żużel. Zaliczył fatalną kraksę w Rybniku. Ile potrwa przerwa juniora Rekinów? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Żużlowa kolekcja na sprzedaż. Jest warta… ponad milion! (ZDJĘCIA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Biegi nominowane całkiem odwróciły sytuację. Nie jest to, czego sobie życzyliśmy. Dobrze, że chociaż pierwszy punkt zostaje w Częstochowie – dodawał podopieczny Janusza Ślączki.

W wygranej Kupca z Woffindenem jeszcze ciekawsze jest to, że Brytyjczyk w swoim kolejnym wyścigu… dojechał pierwszy do mety. Wtedy poradził sobie z takimi rywalami jak Maksym Drabik i Mikkel Michelsen.

– To jest motosport. Raz można przegrać, a na następny dzień się jest z tyłu. Jest wiele czynników i zmiennych, które składają się na sukces – podsumował Kajetan Kupiec.

Już w niedzielę młody zawodnik znów będzie mógł się zaprezentować przed własną publicznością. Do Częstochowy przyjedzie bowiem Orlen Oil Motor Lublin.

Żużel. Michelsen zdołowany po remisie. Nie zasłania się torem – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Jest wyraźnie pod formą. Trenuje od samego rana! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)