Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Oliver Berntzon to kolejny zawodnik, który żegna się z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Szwed rozstaje się z ostrowską ekipą po trzech latach startów. Teraz czekają go wyzwania w nowym klubie.

 

Berntzon był w gronie tych żużlowców, którzy nie opuścili ostrowian po spadku z PGE Ekstraligi. W tym roku jego forma nie była jednak bardzo wysoka. Ostatecznie zakończył rozgrywki ze średnią 1,821. Lepiej od niego w Arged Malesie punktowali Tobiasz Musielak oraz Grzegorz Walasek.

Ostrowianie postawili na duże zmiany przed kolejnymi rozgrywkami. Klub chce powalczyć o powrót do PGE Ekstraligi i zdecydowanie przebudowuje skład. Zawodnikami zagranicznymi w kolejnym sezonie będą Chris Holder oraz Frederik Jakobsen. Polskimi żużlowcami będą natomiast Tobiasz Musielak, Gleb Czugunow oraz Wiktor Jasiński.


Nowym kierunkiem dla Szweda, który w 2021 roku był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix będzie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Berntzon dołączy do kolejnego zespołu, który podczas giełdy przeszedł niemałe zmiany.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Wybitny siatkarz i prezes PZPS fanem żużla. „Wróciłem cały umorusany” (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Transferowe szaleństwo w drugiej lidze. Kwoty zwalają z nóg – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)