Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Piątek był radosnym dniem dla kibiców ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Gołębie w przekonującym stylu wygrały bardzo ważny mecz z Fogo Unią Leszno i opuściły ostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Zadowolenia z pojedynku 4. kolejki nie ukrywał opiekun grudziądzan, Robert Kościecha.

 

Starcie z Bykami śmiało można nazwać kluczowym dla ZOOleszcz GKM-u. Po trzech meczach ekipa z Hallera 4 nie miała punktów i musiała zapunktować z jednym z rywali w walce o utrzymanie. To zadanie zostało wykonane znakomicie. Gołębie zwyciężyły aż 54:35.

Żużel. GKM gromi Unię! Ogromny pech Kołodzieja (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Chyba było słychać po piętnastym biegu jak duży kamień spadł mi z serca. Wiele nocy nieprzespanych, dużo myślenia. Na pewno sporo pracy jest jeszcze przed nami. Cieszę się, że w końcu wygraliśmy. Z góry, z klubu nie było żadnego nacisku czy wywieranej presji. Dali spokojnie pracować i widać tego efekty – mówił Robert Kościecha w pomeczowej mixzonie.

Jedyną negatywną informacją dla kibiców grudziądzan może być to, że wciąż niezbyt wiele punktów przywozi zawodnik z pozycji U-24. Kacper Pludra. W piątek miał on jednak trochę pecha, gdyż przez defekt stracił punktowaną pozycję.

– Każdy powoli się rozpędza. Szkoda tego defektu na prowadzeniu. Na pewno jakby dojechał z tą wygraną to by psychicznie jeszcze się podbudował. Nie załamujemy się, pracujemy dalej – podkreślał szkoleniowiec.

Żużel. Badania potwierdziły uraz. Fatalne wieści dla Byków! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Od turnieju Grand Prix w Gorican metamorfozę zalicza z kolei Jason Doyle. Mocno krytykowany po pierwszych meczach Australijczyk przeciwko Bykom stanął na wysokości zadania. Na jego koncie znalazło się 11 oczek i dwa bonusy.

– Mamy to, czego oczekiwaliśmy. Po to był kontraktowany, aby był liderem. Cieszę się, że Jason wraca, ale cenię też postawę każdego z zespołu. Każdy punkt jest na wagę złota. Chłopacy zrobili fajną robotę – dodawał Robert Kościecha.

Teraz grudziądzan czeka przerwa od startów w PGE Ekstralidze. Kolejne spotkanie zaplanowane jest bowiem na 19 maja. Wtedy drużyna uda się na pojedynek z ebut.pl Stalą Gorzów.