Żużel. „Wystarczy trenerów z wielkim doświadczeniem”. Skrzydlewski o nowym szkoleniowcu

Witold Skrzydlewski. foto. JAREK PABIJAN
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Szybko stało się jasne, że w przyszłorocznych rozgrywkach będziemy oglądać inną osobę na stanowisku opiekuna H. Skrzydlewska Orła Łódź. Po rocznej przygodzie z łodzianami rozstaje się legendarny trener, Marek Cieślak. Witold Skrzydlewski potwierdził już, że Orły prowadził będzie Maciej Jąder.

              

Łodzianie do sezonu 2023 przystępowali z dużymi nadziejami. Niektórzy sądzili nawet, że drużyna jest w stanie postraszyć największych faworytów do awansu. Plany szybko trzeba było jednak zweryfikować. Zespół do samego końca walczył o pozostanie w 1. Lidze Żużlowej.

Nic więc dziwnego, że zespół i sztab czekają duże zmiany. Wymienieni zostaną niemal wszyscy zawodnicy. Drużyny nie będzie też prowadził Marek Cieślak.

– Bardzo przepraszam, ale trenerów z doświadczeniem, to my już mieliśmy w Łodzi pod dostatkiem. Wszyscy wiedzą jakie były wyniki i jak się to skończyło. Wystarczy tych trenerów z wielkim doświadczeniem. Ci co mieli doświadczenie, pokazali nam jak się to przekłada na wyniki (śmiech). Dobrze, że my w II lidze nie jesteśmy, bo mało nie spadliśmy. Trzeba zaryzykować, bo więcej nie mamy już do stracenia. Kto nie ryzykuje ten „szampanskoje” nie pije – mówi Witold Skrzydlewski na łamach Tygodnika Żużlowego.

Nowym opiekunem łodzian ma być Maciej Jąder. W tym roku prowadził on ekipę Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz. Nowy szkoleniowiec na rynku zebrał sporo pozytywnych opinii, szczególnie za pracę z młodszymi zawodnikami.

– Nikt mi go nie polecał, nikt mi go nie zachwalał. Ja Jądera znałem od dawna. On pięć lat mechanikował u pana Hansa Andersena, który był naszym zawodnikiem – tłumaczy właściciel łódzkiego klubu.

Nowego szkoleniowca, który być może dostanie jeszcze jakąś osobę do pomocy czeka zarządzanie zupełnie nowym zespołem. W Orle mają się pojawić tacy zawodnicy jak Daniel Kaczmarek, Luke Becker, Benjamin Basso, Oliver Berntzon czy Oskar Polis.

Całą rozmowę z Witoldem Skrzydlewskim przeczytasz w nowym „Tygodniku Żużlowym”. Jest on dostępny TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Wybitny siatkarz i prezes PZPS fanem żużla. „Wróciłem cały umorusany” (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Kolejarz Rawicz jednak wystartuje w lidze?! To spotkanie może wiele zmienić – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)