Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużlowy klasyk, czyli spotkanie Fogo Unii Leszno z NovyHotel Falubazem Zielona Góra zakończył się podziałem punktów. Spotkanie było dość zacięte od początku do końca, ale wydaje się, że meczowy remis nie zadowolił żadnego z klubów. Po zawodach Andrzej Lebiediew przyznał, że zdobyty punkt można traktować jak przegraną. Dodał jednak, że nie czuje, aby zawiódł w całym spotkaniu.

 

Przypomnijmy, że Lebiediew zdobył w całym meczu 12 punktów z bonusem. W ostatnim biegu jednak dał się wyprzedzić na trasie Jarosławowi Hampelowi i ostatecznie wyścig ten zakończył się remisowo, podobnie jak cały mecz. Po spotkaniu Łotysz nie krył niezadowolenia ze swojej postawy w 15. gonitwie.

Żużel. Zaliczył fatalną kraksę w Rybniku. Ile potrwa przerwa juniora Rekinów? 

– Ten remis można porównać z porażką. Nie mieliśmy szczęścia w tym dniu. Mieliśmy dwa defekty i stracone punkty na trasie. Sam z siebie nie jestem zadowolony z piętnastego biegu, nie udźwignąłem ciężaru. Z wygranym startem dałem się minąć. Muszę dalej pracować nad tym, żeby w tych najważniejszych momentach udźwignąć presję – skomentował Andrzej Lebiediew na łamach ekstraliga.pl.

Warto pamiętać, że na mecz w Lesznie 29-latek dotarł prosto z Gorican, gdzie dzień wcześniej ścigał się jako stały uczestnik cyklu Grand Prix. Musiał więc prosto po zawodach przez wiele godzin jechać samochodem do Polski. Mimo tego w samym meczu radził sobie jednak bardzo dobrze, co udokumentował dwucyfrową zdobyczą.

Żużel. Odnalazł prędkość na ostatni bieg. Teraz chce zwycięstwa z KS Apatorem!

– Myślę, że mogę być zadowolony z tego występu i kibice też. Nie czuję, że zawiodłem po Grand Prix. Wiadomo, że po zawodach to nie jest ten sam sen co w łóżku. Podróż w busie to jednak cały czas trzęsienia i wibracje, więc nie wysypia się człowiek i gdzieś się to odczuwa, ale taki jest żużel – podsumował Lebiediew.

Kolejne spotkanie leszczyńskiej Unii odbędzie się już za kilka godzin. Byki wybiorą się na nie tym razem do Grudziądza, gdzie powalczą o punkty z miejscowym ZOOleszcz GKM-em. Początek tego spotkania o 18:00.