Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice Betard Sparty Wrocław będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o starciu z KS Apatorem Toruń. Ekipa z Grodu Kopernika nie pozostawiła złudzeń na Motoarenie i ograła wicemistrzów Polski 52:38. Jednym z niewielu jasnych punktów w zespole ze stolicy Dolnego Śląska był Artiom Łaguta. Lider WTS-u wyraził duże wsparcie dla Taia Woffindena.

 

Mistrz świata 2021 jest zawodnikiem, o którego wrocławianie mogą być spokojni. Łaguta regularnie przywozi dwucyfrówki i zdecydowanie ciągnie drużynę. O ile w poprzednich meczach, głównie dzięki niemu i Danielowi Bewleyowi, spartanie dorzucali punkty do tabeli, o tyle w Toruniu mocy już nie starczyło. Trudniejszy rywal ograł wrocławian zdecydowanie.

– Za siebie mogę powiedzieć, że u mnie wszystko grało. Miałem dobrą prędkość w motorze i jestem z tego zadowolony. Jak było widać na torze, parę biegów wygrałem. To były jednak trudne zawody dla naszej drużyny. Zdobyliśmy tylko 38 punktów. Głowa do góry. Przed nami dwa kolejne mecze na własnym torze. Musimy wszystko zrobić, aby je wygrać – mówił Łaguta w mixzonie.

Żużel. GKM złapał oddech i rozbił Byki! Kościecha: Kamień spadł mi z serca – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Wrocławianie pogrążeni w Toruniu! Odrodzony Przedpełski (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Na przeciwnym biegunie do Łaguty jest Tai Woffinden. Ulubieniec kibiców Betard Sparty choć dobrze wygląda w meczach ligi brytyjskiej, to w PGE Ekstralidze spisuje się bardzo słabo. Na tę chwilę jest on… 46. najlepszym zawodnikiem ligi. Brytyjczyk może jednak liczyć na duże wsparcie lidera. Kolejny raz w tym sezonie Łaguta zapewnia, iż trzykrotny mistrz świata się przebudzi.

– Będziemy robić wszystko, żeby Taiowi pomóc w sprzęcie. To doświadczony zawodnik. Wie, co robi i jakie ma motory i silniki. Na razie to u nie gra, ale wydaje mi się, że nastąpi czas, gdy będzie robił punkty – dodał Łaguta.

Oprócz wspominanych wypowiedzi, Rosjanin z polskim paszportem dodał również wpis w mediach społecznościowych. – Jesteś najlepszy – napisał w nocy Łaguta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Artem Laguta (@laguta222)