Fot. Facebook Martin Buri
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przed kilkoma dniami na grupie kibiców żużla w Żarnovicy pojawiły się zdjęcia, jak zgarniany jest śnieg z nawierzchni. Na ryk motocykli na słowackim obiekcie nie trzeba było długo czekać. Zawodnicy wyjechali na tor i kręcili treningowe okrążenia.

 

Więcej informacji kibicom przekazał prezes SC Żarnovica, który przygotował małą fotorelacje dla fanów żużla na Słowacji. – Dzisiaj 16 grudnia, Żarnovica ostatni raz w tym roku trenowała na torze żużlowym. Dzięki Janowi Chmole i jego pomocnikom udało się zepchnąć śnieg z nawierzchni, a nasza młodzież mogła ponownie zwariować na punkcie tego sportu. Idealna atmosfera, lecz trochę nietypowa – napisał Martin Buri na Facebooku. – Praca w warsztacie i treningi fizyczne oczywiście będą kontynuowane – dodał po chwili.

Fot. Facebook Martin Buri

W ostatnich latach klubem żużlowym, który w Polsce najwcześniej wyjeżdżał na tor żużlowy był zazwyczaj For Nature Solutions KS Apator Toruń. Ze względu na dach okalający toruńską Motoarenę, zespół mógł trenować już w lutym. Słowacka drużyna, jednak poradziła sobie bez dachu i trening przeprowadziła już w grudniu.

Fot. Facebook Martin Buri

Czy wyjazdy na tor już w zimie okażą się trendem zwyżkowym w środowisku żużlowym? Tego z pewnością chcieliby spragnieni kibice żużla.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Ronnie Correy: Leszno wspominam najlepiej. Przy Moranie nudy nie było (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Dlatego Bloedorn wybrał ROW. Niemiec liczy na awans z Rekinami do PGE Ekstraligi – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)