Unia Tarnów. fot. Sebastian Daukszewicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Choć losy Unii Tarnów ważyły się niemal do samego końca, to na całe szczęście kolejny ośrodek nie zniknie z mapy. Jaskółki zdołały nawiązać współpracę z wiarygodnym partnerem i mimo wielu zawirowań, wystartują w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024.

 

Sympatycy Unii Tarnów w ostatnich tygodniach przeżywają prawdziwy rollercoaster. Tuż przed startem rozgrywek z dalszego wspierania klubu wycofał się wieloletni sponsor, Grupa Azoty. Wydawało się, że Unia może nie wystartować w tegorocznych zmaganiach ligowych, lecz wysiłki wielu osób przyniosły efekt i zarząd podjął decyzję o przystąpieniu do rozgrywek. W ostatnich tygodniach temat znów jednak odżył i z Tarnowa napływały niepokojące informacje. W czwartkowe popołudnie poinformowano jednak o pozytywnym finale. Wszystko dzięki temu, że klub nawiązał współpracę z wiarygodnym partnerem.

– Na całe szczęście udało się sfinalizować umowę partnerską z Województwem Małopolskim, więc jesteśmy pełni optymizmu, że mimo tylu przeszkód, ten sezon uda się sportowo objechać w taki sposób, by Unia Tarnów awansowała o ligę wyżej. Na obecną chwilę jest to wygrana bitwa, ale prowadzimy już rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Nie ukrywam, że pozyskanie tak wiarygodnego partnera, jakim jest Województwo Małopolskie, ułatwi nam te rozmowy – mówi Kamil Góral, prezes tarnowskiego klubu.

Żużel. Formalności dopełnione. Utalentowany junior w Polonii na dłużej!

Żużel. Szczegółowe badania przed Kołodziejem. „Występ w 1. kolejce jest zagrożony”

Żużel. Napisał biografie Woffindena i Maugera, bywał w domu Hendrixa (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Sternik Jaskółek zapytany o to, jak wielką część budżetu przykryje nowy partner, odpowiedział krótko: „Bardzo znaczną część”. Góral zaprzeczył też, że w struktury klubu miał zaangażować się Wojciech Kwiecień, jeden z najbogatszych Polaków i właściciel klubu Wieczysta Kraków.

Cała rozmowa z prezesem Unii Tarnów poniżej:

Przypomnijmy, że tarnowianie rozpoczną sezon już w Niedzielę Wielkanocną 30 marca w Gnieźnie. Jaskółki awizowały na to spotkanie najmocniejsze zestawienie, z Davidem Bellego, Danielem Jeleniewskim, Timo Lahtim czy Adrianem Cyferem na czele.