Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W drugim meczu 3. rundy PGE Ekstraligi, mistrzowie Polski podejmowali na domowym torze KS Apatora Toruń. Drużyna gospodarzy bez większego wysiłku pokonała gości. Spotkanie zakończyło się wynikiem 53:37.

 

Mecz rozpoczął się od pewnego podwójnego zwycięstwa gospodarzy. Mimo, że najlepiej wystartował Patryk Dudek, to szybko został wyprzedzony przez parę Holder-Kubera. W biegu juniorskim to gospodarze już od startu wysunęli się na prowadzenie. Juniorska para Apatora zupełnie nie liczyła się w tym wyścigu. W kolejnym wyścigu na prowadzenie wysunął się Emil Sajfutdinow, jednak szybko został wyprzedzony przez Zmarzlika. Sajfutdinowa próbował atakować jeszcze Fredrik Lindgren. Na ostatniej pozycji przyjechał Robert Lambert, który podczas ostatniego wyścigu starał się dogonić Szweda. Bieg kończący pierwszą serię dostarczył kibicom mijanek tylko na pierwszym okrążeniu. Wówczas Mateusz Cierniak wyprzedził parę toruńską i dołączył do Wiktora Przyjemskiego, który już był na pierwszej pozycji. Dzięki temu gospodarze znów podwójnie zwyciężyli.

Druga seria rozpoczęła się od pewnej wygranej Motoru Lublin. W tym wyścigu nie liczyła się para Przedpełski-Lampart. W biegu szóstym już na pierwszym łuku zawodnicy Apatora wysunęli się na podwójne prowadzenie. Za plecami pary Lambert-Dudek znalazł się Bartosz Zmarzlik i Bartosz Bańbor. W kolejnym biegu najlepiej wystartował Mateusz Cierniak, którego wyprzedził Emil Sajfutdinow. Na trzecim miejscu przyjechał Dominik Kubera, a w biegu nie liczył się Mateusz Affelt.

W pierwszym biegu trzeciej serii trener Apatora dokonał rezerwy taktycznej i Emil Sajfutdinow pojechał za Przedpełskiego. Na pierwszym łuku jednak para gospodarzy wysunęła się na prowadzenie. Sajfutdinow atakował Przyjemskiego i wyprzedził lubelskiego juniora na mecie. W biegu dziewiątym Lambert walczył z Kuberą o pierwszą pozycję. Początkowo Brytyjczyk zwyciężył ten pojedynek, jednak na ostatnim okrążeniu Dominik Kubera spektakularnie wyprzedził Lamberta. Kolejny wyścig pewnie zwyciężył Emil Sajfutdinow. Za jego plecami znalazł się Fredrik Lindgren i Jack Holder. Zupełnie nie liczył się w tym biegu Krzysztof Lewandowski.

W biegu jedenastym najlepiej wystartował Fredrik Lindgren. Za nim był Patryk Dudek, jednak wyprzedził go Dominik Kubera i para gospodarzy znów zwyciężyła podwójnie. W kolejnym wyścigu Jack Holder wysunął się na prowadzenie, jednak skrupulatnie atakował go Robert Lambert. Ostatecznie tej pojedynek zwyciężył Australijczyk. Za ich plecami Bańbor i Lewandowski. W wyścigu zwieńczającym czwartą serię początkowo Zmarzlik znalazł się przed Sajfutdinowem, jednak na drugim okrążeniu zawodnik Apatora spektakularnie wyprzedził Zmarzlika. Atakował on dalej Emila, jednak to toruński zawodnik zwyciężył.

W pierwszym z biegów nominowanych najlepiej wystartował Dudek, którego atakował Lindgren, jednak bezskutecznie. Za ich plecami Robert Lambert i Dominik Kubera. Ostatni wyścig tego spotkania dostarczył sporo emocji. Na początku Apator wysunął się na podwójne prowadzenie i tak też pozostało do końca. Para Sajfutdinow-Lambert zwyciężyła z Holderem i Zmarzlikiem

Orlen Oil Motor Lublin – KS Apator Toruń 53:37 

Orlen Oil Motor Lublin: 9. Dominik Kubera 8+3 (3, 1, 3, 2, 0), 10. Mateusz Cierniak 6+1 (3, 2, 0, 1), 11. Jack Holder 10+1 (3, 3, 1, 3, 0), 12. Fredrik Lindgren 10+1 (1, 2, 2, 3, 2), 13. Bartosz Zmarzlik 10 (3, 1, 3, 2, 1 ), 14. Wiktor Przyjemski 5+2 (2, 2, 1), 15. Bartosz Bańbor 4 (3, 0, 1)

KS Apator Toruń: 1. Patryk Dudek 9+1 (1, 3, 1, 1, 0, 3), 2. Robert Lambert 9+1 (0, 2, 2, 2, 1, 3),  3. Wiktor Lampart 1 (0, 1, 0, -), 4. Paweł Przedpełski 0 (0, 0, -,  0, ), 5. Emil Sajfutdinow 16 (2, 3, 2, 3, 3, 3), 6. Krzysztof Lewandowski 2 (1, 1, 0, 0), 7. Mateusz Affelt 0 (0, 0, -)

Bieg po biegu:

1. HOLDER, Kubera, Dudek, Lampart

2. BAŃBOR, Przyjemski, Lewandowski, Affelt

3. ZMARZLIK, Sajfutdinow, Lindgren, Lambert

4. CIERNIAK, Przyjemski, Lewandowski, Przedpełski

5. HOLDER, Lindgren, Lampart, Przedpełski

6. DUDEK, Lamnbert, Zmarzlik, Bańbor

7. SAJFUTDINOW, Cierniak, Kubera, Affelt

8. ZMARZLIK, Sajfutdinow, Przyjemski, Lampart

9. KUBERA, Lambert, Dudek, Cierniak

10. SAJFUTDINOW, Lindgren, Holder, Lewandowski

11. LINDGREN, Kubera, Dudek, Przedpełski

12. HOLDER, Lambert, Bańbor, Lewandowski

13. SAJFUTDINOW, Zmarzlik, Cierniak, Dudek

14. DUDEK, Lindgren, Lambert, Kubera

15. SAJFUTDINOW, Lambert, Zmarzlik, Holder