Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Choć przyszłość Franciszka Majewskiego jest już znana od wielu tygodni, to dopiero w ostatni piątek marca nowy klub juniora mógł oficjalnie to ogłosić. Wyścig o zdolnego 17-latka wygrała Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Majewski spędzi w tym klubie cztery najbliższe sezony.

 

Przypomnijmy, że o przenosinach juniora informowaliśmy już w pierwszej połowie lutego. Sam prezes Polonii zdradził, że podpisał nawet kontrakt z młodzieżowcem, lecz do uregulowania pozostała jeszcze kwestia ekwiwalentu. Formalności się przeciągały ze względu na skomplikowaną sytuację finansową klubu z Rawicza, lecz na szczęście dla wszystkich stron udało się wszystko dopiąć jeszcze przed startem rozgrywek.

Żużel. Szczegółowe badania przed Kołodziejem. „Występ w 1. kolejce jest zagrożony”

Żużel. Napisał biografie Woffindena i Maugera, bywał w domu Hendrixa (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Początkowo mówiło się, że będzie to kontrakt dwuletni, z możliwością przedłużenia o rok. Tymczasem okazuje się, że Polonia zabezpieczyła się na dłużej – Majewski w Bydgoszczy spędzi cztery najbliższe sezony, czyli zostanie tam do zakończenia wieku juniora. Klub ubił więc kapitalny interes biorąc pod uwagę to, ile ośrodków było zainteresowanych „przygarnięciem” zdolnego młodzieżowca do siebie.

Majewski w nowej drużynie będzie miał okazję zadebiutować 14 kwietnia. Gryfy na własnym torze podejmą wówczas Arged Malesę Ostrów Wielkopolski.