fot. Sebastian Daukszewicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

O godz. 15.30 rozpoczęła się konferencja prasowa, która miała oficjalnie potwierdzić udział faworyta w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej. Wieści okazały się pozytywne i dzięki współpracy marketingowej z województwem małopolskim zespół z Tarnowa dopiął budżet i wystartuje w rozgrywkach.

 

Trener Stanisław Burza potwierdził, że Unia Tarnów będzie występować w najsilniejszym składzie, co z resztą potwierdza awizowany skład na mecz ze Startem Gniezno, w którym możemy ujrzeć wszystkie gwiazdy „Jaskółek”. Powiedział on, że udało się sfinalizować umowy z zawodnikami i cel pozostaje niezmienny. Tarnowianie nie zmieniają planów i chcą awansować do 2. Ekstraligi.

Podczas konferencji przyznano również, że działacze byli gotowi do ogłoszenia, że jednak nie będzie dane kibicom oglądać żużla ligowego w Tarnowie. Zarząd województwa małopolskiego postanowił jednak wesprzeć klub, a rozmowy trwały do ostatniej chwili. Zdradzono również, że wciąż trwają rozmowy z wieloma firmami.

Inaugurację Krajowej Ligi Żużlowej przewidziano na 30 marca. Tego dnia Polonia Piła podejmie Kolejarza Opole. Następnego dnia w telewizji będziemy mogli obejrzeć hit kolejki, w którym zmierzą się ekipy z Gniezna oraz Tarnowa. Tej niedzieli rozegrany zostanie mecz Trans MF Landshut Devils – Optibet Lokomotiv Daugavpils.

Żużel. Złe wieści dla Byków przed startem ligi! Lider z urazem!
Żużel. Lublin mistrzem, Grudziądz spadkowiczem. Dziennikarze wytypowali klasyfikację końcową