Żużel. Najciekawsza bitwa o PGE Ekstraligę od lat? Prezes Polonii zapowiada świetny sezon

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pierwsze rozgrywki pod nazwą Speedway 2. Ekstraligi zapowiadają się niezwykle ciekawie. Chętnych na awans jest kilka klubów i na ten moment nie wydaje się, aby zmagania miały murowanego faworyta. Interesującej rywalizacji spodziewa się m.in. Jerzy Kanclerz. Prezes Abramczyk Polonii cieszy się też, że coraz więcej ekip otwarcie mówi o swoich dużych celach.

 

 

W tegorocznych zmaganiach o PGE Ekstraligę emocji było niewiele. Choć przed rozgrywkami mówiło się o zielonogórsko-bydgoskim pojedynku o wygranie 1. Ligi Żużlowej, to żółto-biało-zieloni szybko pokazali, że są poza zasięgiem rywali. Sezon zakończyli z imponującym wynikiem 20 zwycięstw. Żaden z rywali nie był w stanie choćby zremisować z Enea Falubazem Zielona Góra.

Sezon 2024 ma być jednak zupełnie inny. O awansie mocno myślą w Bydgoszczy, Ostrowie Wielkopolskim czy Krośnie. Bardzo ciekawie zbudowany jest również skład tegorocznego finalisty rozgrywek – ROW-u Rybnik.

– Bydgoszcz jest kandydatem do awansu, ale inne zespoły też zrobiły ważne przetasowania i się nie poddadzą. Rozgrywki właśnie w tej lidze będą najciekawsze i moim zdaniem to nie ulega wątpliwości. Liga będzie wyrównana i każdy będzie mógł wygrać z każdym. Teatru jednego aktora w sezonie 2024 nie będzie, mogę się założyć. Na pewno nie będzie drużyny, która wygra wszystkie mecze – mówi nam Jerzy Kanclerz.

Sternik siedmiokrotnych mistrzów Polski nie wskazuje jednak najgroźniejszego kontrkandydata do awansu. Jego zdaniem w przyszłorocznych zmaganiach będzie trzeba się liczyć z każdą ekipą, która przystąpi do rozgrywek.

– Dla mnie każda z tych pozostałych siedmiu drużyn w lidze będzie groźna i z każdą chcę wygrać. Cieszę się, że coraz więcej ekip otwarcie, tak jak my, mówi o tym, że walczy o awans. W sezonie 2024 jedziemy o Ekstraligę i fajnie, że np. Waldemar Górski mówi to samo. Walczymy o najwyższy cel, jest kilku faworytów i to pokazuje, że czeka nas bardzo ciekawy rok – dodaje szef klubu ze Sportowej.

Zespół Abramczyk Polonii będzie podejmował kolejną próbę awansu po sporych zmianach. W składzie seniorskim drużyny będą Kai Huckenbeck, Krzysztof Buczkowski, Mateusz Szczepaniak, Andreas Lyager oraz Tim Soerenesen. W gronie juniorów na ten moment ścigać się mają Franciszek Karczewski, Bartosz Nowak i Oliver Buszkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Zatrzymano prezesa Kolejarza Rawicz! Prokurator postawił zarzuty! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Sajfutdinow z kontraktem w Anglii! „Chcę zostać i zdobyć więcej doświadczenia w przyszłym roku” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)