Sławomir K. z prawej (fot. Jakub Malec)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sławomir K., czyli znany biznesmen i prezes klubu Metalika Recycling Kolejarz Rawicz został zatrzymany na trzy miesiące przez Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą w Radomiu. Postawiono mu szereg zarzutów.

 

Już w trakcie sezonu pojawiały się informacje o problemach K. Z prezesem trudno było się skontaktować. W środowisku nie brakowało plotek wskazujących na to, że ukrywa się w innym kraju. Jego rawicki klub od połowy rozgrywek zaczął mieć spore kłopoty i jeździł w okrojonym składzie.

O sprawie jako pierwsza poinformowała redakcja WP Sportowe Fakty. Sławomir K. przebywa obecnie w areszcie, a jego sprawę bada Prokuratura Regionalna w Łodzi.

– Mogę potwierdzić, że Sławomir K. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Prokurator przedstawił mu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach, w zakresie dotyczącym odpadami. Do zatrzymania doszło w związku ze śledztwem dotyczącym gospodarki odpadami. W tym momencie z uwagi na dobro śledztwa nic więcej nie mogę powiedzieć – skomentował  prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi dla WP Sportowych Faktów.

Przypomnijmy, że Sławomir K. jest prezesem żużlowego klubu w Rawiczu, a ponadto właścicielem firmy Metalika Recycling zajmującej się skupem różnego rodzaju odpadów. W zeszłym roku drużyna znalazła się nawet w fazie play-off 2. Ligi Żużlowej. W tym roku zespół zajął ostatnią pozycję. Przyszłość klubu stoi teraz pod dużym znakiem zapytania.

K. za zarzucane mu czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności.