Nicki Pedersen. fot. Emilia H Lengas
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Środowisko speedwaya z dużą ekscytacją przyjęło wiadomość o powrocie Krakowa na żużlową mapę Polski. W tym momencie nie mamy jeszcze stuprocentowego potwierdzenia, czy Speedway Kraków wystąpi w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej, ale poznaliśmy datę pierwszych zawodów. które odbędą się w Grodzie Kraka.

 

Przypomnijmy, że zespół z małopolski nie występuje w rozgrywkach ligowych od 2019 roku. W najbliższym sezonie wiele wskazuje jednak na to, że Speedway Kraków pojawi się w Krajowej Lidze Żużlowej.

Żużel. Bartłomiej Kowalski nie może doczekać się sezonu! Potrenował… na rondzie!

Oficjalnie wiemy natomiast, że nowohucki ośrodek organizuje Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Osoby odpowiedzialne za to przedsięwzięcie zapewniają, że w imprezie weźmie udział wielu uznanych zawodników. Jednym z nich ma być trzykrotny mistrz globu Nicki Pedersen.

Żużel. Zdenek Tesar: Wrocław wspominam doskonale. Nie żałuję niczego (WYWIAD)

Zawody w Krakowie zaplanowane zostały na 1 kwietnia, a rozpocząć się mają o godzinie 13.00. Szczegóły dotyczące biletów oraz pozostałych zawodników, którzy wezmą udział w turnieju, zostaną przekazane przez  organizatorów wkrótce.