Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie ma niespodzianki w kwestii gospodarza Złotego Kasku 2024. Turniej poświęcony Jerzemu Szczakielowi, który jednocześnie pełni rolę krajowych eliminacji do cyklu Grand Prix odbędzie się w Opolu. Impreza zostanie rozegrana 1 kwietnia.

 

Reall Finał Turnieju o Złoty Kask od dwóch lat jest jedną z najciekawszych imprez w sezonie. Pomysł organizacji zmagań w Opolu okazał się strzałem w dziesiątkę. Obserwujemy tam świetne zawody i zaciętą rywalizację. W 2022 roku triumfował Bartosz Zmarzlik, a w ubiegłorocznej edycji najlepszy był Maciej Janowski.

Podobnie jak przed rokiem, obsada turnieju zostanie wybrana przez Główną Komisję Sportu Żużlowego w porozumieniu z trenerem kadry narodowej – Rafałem Dobruckim. Na starcie można się spodziewać członków drużyny narodowej i wszystkich tych, którzy mają ambicję ścigać się w FIM Speedway Grand Prix oraz Tauron Speedway European Championship.

Żużel. Tomasz Bajerski: Chcemy dać Polonii PGE Ekstraligę. Liderów może być czterech (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Ich rywalizacja zdecyduje o złocie PGE Ekstraligi? Cierniak i Kowalski z nowymi rolami – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużlowcy walczą o Złoty Kask od 1961 roku. Pierwszym zwycięzcą tych zawodów był Florian Kapała. Zdecydowanie najwięcej triumfów na koncie ma Tomasz Gollob, który wygrywał tę imprezę siedem razy. Po trzy zwycięstwa mają z kolei Bartosz Zmarzlik, Roman Jankowski, Edward Jancarz, Zenon Plech i Przemysław Pawlicki.

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na wydarzenie w Opolu. W wejściówki można zaopatrzyć się online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów

Trybuna Główna

80 zł

Pozostałe sektory

50 zł – normalny

40 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30.

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 20 marca – pod adresem mailowym: [email protected], wpisując w temacie wiadomości “Bilet Złoty Kask 2024”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.