Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już w niedzielę, niemal po trzech latach oczekiwania kibice znów będą mogli emocjonować się Derbami Ziemi Lubuskiej. NovyHotel Falubaz podejmie u siebie ebut.pl Stal i należy spodziewać się zaciętego spotkania. Piotr Protasiewicz mówi jednak wprost, że w niedzielę faworytem będzie drużyna przyjezdna.

 

Falubaz podejdzie do tego spotkania z jednym zwycięstwem, jedną porażką oraz niezwykle cennym remisem wywalczonym na torze w Lesznie. Zielonogórzanie z pewnością będą chcieli pojechać równie dobrze, co w pierwszym domowym meczu i taki sam wynik braliby zapewne w ciemno. Tym razem rywal będzie jednak bardziej wymagający.

– Nie jesteśmy faworytami tego meczu i nie boję się tego powiedzieć. Drużyna gorzowska na papierze wygląda lepiej. Z drugiej strony jedziemy na swoim torze, będziemy mieć komplet publiczności i wierzę, że nasi wspaniali kibice dadzą naszym zawodnikom energię. Mam nadzieję, że po pierwszym domowym meczu nasi zawodnicy będą lepiej spasowani. Niech zwycięży lepszy – powiedział Protasiewicz na łamach telewizji klubowej.

Przed sezonem obawiano się, że Falubazowi może zabraknąć lidera. Ten jednak bardzo szybko wyklarował się w postaci Jarosława Hampela. „Mały” jeździ jak natchniony, lecz zdaniem Piotra Protasiewicza reszta drużyny ma jeszcze w sobie rezerwy. – Uważam, że braci Pawlickich oraz Rasmusa Jensena stać na lepszą jazdę. Nie odjechali jeszcze w tym roku wymarzonych zawodów. Bardzo im życzę, żeby to nastąpiło w najbliższą niedzielę. Formacja juniorska też się rozjeżdża i z tygodnia na tydzień radzi sobie coraz lepiej – przyznał.

W Lesznie po dwóch biegach i kiepskiej postawie wycofany został Jan Kvech. Michał Curzytek wystąpił w dwóch wyścigach i pozostawił po sobie niezłe wrażenie. Dyrektor sportowy Falubazu nie chciał jednak zdradzić, czy możemy spodziewać się występu Polaka od początku spotkania przeciwko Stali. – Skład jest podany i tak to zostawmy – uciął Protasiewicz.

Start niedzielnych derbów zaplanowano na 19:15.

Brak opisu.