Na zdjęciu Grzegorz Walasek Foto: KŻ Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich dniach mocno ruszyła do przodu giełda transferowa w 1. Lidze Żużlowej. Coraz więcej ekip dopina swoje składy, a na rynku pozostaje coraz mniej zawodników. Niebawem nową drużynę powinien znaleźć także Grzegorz Walasek. Na ten moment doświadczonemu zawodnikowi najbliżej jest do InvestHousePlus PSŻ-u Poznań.

 

Od dłuższego czasu wiadomo, że Walaska zabraknie w Arged Malesie Ostrów Wielkopolski. W związku z wydarzeniami tego sezonu oraz przebudową składu ostrowian, zawodnik i klub postanowili się rozstać. Role krajowych seniorów w zespole Mariusza Staszewskiego pełnić mają Gleb Czugunow oraz Tobiasz Musielak. Wiktor Jasiński z kolei dołączy do drużyny na pozycji U-24.

Wydawało się, że Walasek bardzo szybko znajdzie klub po odejściu z Arged Malesy. Jego nowym pracodawcą miał być H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Witold Skrzydlewski, choć bardzo ceni 47-latka, postawił jednak na koncepcję składu bez tego zawodnika. W takim wypadku wychowanek Falubazu musiał ruszyć na dalsze poszukiwania.

Na ten moment wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie będziemy oglądać Walaska w barwach PSŻ-u Poznań. Poznaniacy co prawda mają kłopoty z oświetleniem, ale prowadzą rozmowy transferowe i chcą niebawem domknąć swoje zestawienie na zmagania w rozgrywkach 2024. Żużlowiec miałby wnieść dużą porcję doświadczenia do ekipy Adama Skórnickiego.

Dość wymowna była reakcja Jakuba Kozaczyka, prezesa Skorpionów, na pytanie oto czy kadra będzie złożona z zawodników poniżej 30 roku życia. Sternik długo się uśmiechał, a następnie przekazał w Kolegium Żużlowym Canal Plus: – Z Grzegorzem nie jesteśmy dogadani, dlatego nie mogę powiedzieć, że żaden zawodnik nie będzie  powyżej 30 roku życia. Jeden taki zawodnik może być, ale niekoniecznie. Trener, menadżer i wszyscy rozmyślają cały czas.

Warto dodać, że dwóch seniorów ma już pewne miejsce w zespole ze stolicy Wielkopolski. Wcześniej klub informował o porozumieniach z tegorocznym liderem – Aleksandrem Łoktajewem oraz Ryanem Douglasem.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Jerzy Kanclerz: W półfinale brakło zaangażowania. Łzy Wiktora były szczere (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Sajfutdinow i Bewley prawdziwymi liderami. Dudek ogromnym rozczarowaniem (PODSUMOWANIE) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)