Stadion Śląski fot. materiały prasowe One Sport/Tauron SEC
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice speedwaya co rusz dopytują o powrót zmagań na Stadion Śląski. Bardzo możliwe, że już niebawem jeden z najważniejszych obiektów sportowych w Polsce ponownie będzie gościł żużlowców. Pojutrze właśnie na tej arenie odbędzie się konferencja prasowa dotycząca cyklu Tauron SEC.

 

Promotorzy indywidualnych mistrzostw Europy organizowali zmagania na Stadionie Śląskim już dwukrotnie. Turnieje odbywały się tam w sezonach 2018 oraz 2019. W zawodach rządzili Duńczycy, którym doskonale przypasował tor czasowy. Najpierw wygrał Leon Madsen, a następnie Mikkel Michelsen.

W kolejnych latach organizację Tauron SEC na Stadionie Śląskim uniemożliwiła pandemia COVID-19. Od dłuższego czasu można było jednak usłyszeć o przymiarkach do powrotu na ten ważny obiekt. W wywiadzie z naszym portalem o tym, że taka arena zasługuje na ważną żużlową imprezę mówił patron honorowy Ryszard Czarnecki.

Wszystko wskazuje na to, że na żużel w historycznym miejscu nie będziemy musieli już długo czekać. Trudno spodziewać się innego scenariusza, jeśli właśnie na Stadionie Śląskim promotor organizuje konferencję poświęconą podsumowaniu sezonu 2023 oraz planom na przyszłość.

Poza przedstawicielami Tauron SEC, na spotkaniu mają być obecni marszałek oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego, dyrektor Stadionu Śląskiego, a także aktualny mistrz Europy – Mikkel Michelsen.

Przypomnijmy, że w tegorocznej rywalizacji o miano mistrza Starego Kontynentu turnieje odbywały się w czterech lokalizacjach. Cykl gościły Częstochowa, Gustrow, Bydgoszcz oraz Pardubice.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Bartosz Smektała: W domu jest najlepiej. Unia nie zostanie pożarta (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Oszukać przeznaczenie. Przełomowy sezon grudziądzan? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)