Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po nie do końca udanym sezonie 2022 przyszedł zupełnie inny 2023 dla Szweda. Jak sam przyznał, ubiegły rok był jednym z lepszych w całej karierze. Dzięki temu ponownie będzie miał okazję wystartować na zapleczu PGE Ekstraligi. Jacob Thorssell ma nadzieję, że kolejny sezon także pójdzie po jego myśli. 

 

Jeszcze 6 lat temu Thorssell ścigał się na poziomie PGE Ekstraligi. Wydawało się, że będzie bardzo mocnym punktem drużyny, która będzie miała duże aspiracje na poziomie pierwszoligowym. Z roku na rok Szwedowi wiodło się coraz gorzej, aż wylądował w 2. lidze.

Teraz po 3 sezonach wraca na drugi szczebel rozgrywkowy i ma nadzieję, że jego drużyna może namieszać w lidze. – Będzie ciekawie, Nicki pojedzie z nami, więc będzie ekscytująco. Jeśli poradzę sobie w lidze, w której tak naprawdę powinienem jeździć cały czas i będę stabilnym zdobywcą punktów, a Marcin Nowak utrzyma swój poziom, to możemy chyba trochę zaskoczyć – powiedział w rozmowie ze speedwayfans.se.

W poprzednim roku Szwed przypomniał sobie najlepsze czasy, bowiem był solidnym ogniwem swoich drużyn zarówno w Szwecji i Polsce.

– Ogólnie poszło dobrze, potem miałem kilka problemów na torze w Västervik. Pod koniec też było lepiej. W Polsce z Rzeszowem wygraliśmy ligę i awansowaliśmy do Metalkas 2. Ekstraligi. GP Challenge również poszło dobrze, nie było blisko, ale też nie było zbyt daleko od mojego awansu. To był prawdopodobnie jeden z moich lepszych sezonów, miło jest wejść w tegoroczny sezon, gdy wszystko dobrze się ułożyło – podsumował.

Zawodnik nie myśli jedynie o przeszłości i przygotowuje się do sezonu, który ma być jeszcze lepszy od poprzedniego. Szwed stawia sobie ambitne cele.

– Zawsze chcę być lepszy. Chciałbym zakwalifikować się do Mistrzostw Europy. To byłoby naprawdę miłe, a potem chciałbym zakwalifikować się do GP Challenge. Mam nadzieję na dobry sezon, w którym zdobędę dużo punktów i będę stabilnym zawodnikiem przez cały czas. Mam nadzieję, że uda mi się aspirować do roli lidera w Västervik – zadeklarował.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Celina Liebmann nie zatrzymuje się. Wystąpi w legendarnym turnieju

Żużel. Niesamowita dyspozycja Franza Zorna! Austriak trzeci raz mistrzem Europy (RELACJA)

Żużel. To oni jeżdżą najdłużej dla swojego klubu