Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W związku z wyjątkowo ciepłym początkiem marca w Polsce, część drużyn żużlowych zdołała pojawić się już na swoich domowych stadionach i odbyć pierwsze treningi. Wygląda na to, że w Gdańsku jeszcze przez jakiś czas będzie to niemożliwe. Wszystko z powodu trwających na stadionie prac związanych z montażem odwodnienia liniowego. 

 

Przypomnijmy, że zawodnicy Energa Wybrzeża Gdańsk odbyli niedawno zgrupowanie, które miało miejsce w ośrodku w Cetniewie. Po obozie żużlowcy wrócili do swoich przygotowań indywidualnych. Część z nich jest już po pierwszych jazdach m. in. w Gnieźnie czy na torach w Wielkiej Brytanii. Kiedy jednak gdańszczanie będą mogli potrenować na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego?

– Prace związane z odwodnieniem liniowym przebiegają zgodnie z harmonogramem i są na finiszu. Z końcem tygodnia wykonawca inwestycji powinien zwolnić tor i będziemy mogli zacząć prace związane z jego przygotowaniem. Dużo zależy od pogody, ale myślę, że data 18 marca to realny termin na pierwszy trening – powiedział Eryk Jóźwiak, menedżer Wybrzeża na łamach trojmiasto.pl. Wygląda więc na to, że zawodnicy klubu z Gdańska będą musieli poczekać jeszcze co najmniej półtora tygodnia, aby spróbować sił na swoim torze.

Pierwszy mecz w sezonie 2024 Metalkas 2. Ekstraligi gdańszczanie odjadą u siebie 14 kwietnia z Cellfast Wilkami Krosno. Później Energa Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z Arged Malesą Ostrów.

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Kto najczęściej kończył zawody bez punktów w 2023 roku? Znamy ligowych pechowców

Żużel. Tysiące funtów za udział w programie. Ile był wart tytuł mistrza świata?

Żużel. Czy Unia Tarnów to przetrwa? Problemy finansowe spółki Grupa Azoty dosięgnęły inne dyscypliny!