fot. Facebook Unii Tarnów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras, podczas konferencji zorganizowanej w Policach, wspomniał o problemach finansowych siatkarskiego Chemika Police, spowodowanych fatalną kondycją finansową spółki Grupa Azoty. To kolejne potwierdzenie słów posła na Sejm RP X Kadencji, Roberta Wardzały, który alarmował o problemie już kilka tygodni temu.

 

Przypomnijmy, że Robert Wardzała jakiś czas temu poinformował, iż Unia Tarnów może nie przystąpić do rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej. Potencjalny faworyt do awansu na zaplecze PGE Ekstraligi opierał swoją stabilność finansową na spółce Grupa Azoty, która popadła w niemałe problemy finansowe. Dziś na światło dzienne wychodzą kolejne informacje, które mogą świadczyć o coraz większych kłopotach także dla tarnowian.

Żużel. H. Skrzydlewska Orzeł po obozie przygotowawczym. „Ciężko trenowaliśmy pod kątem przygotowań”

– Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Policach Sławomir Nitras, minister sportu, wspomniał o trudnej sytuacji finansowej naszego klubu. Z dużym smutkiem musimy te słowa potwierdzić – czytamy w oświadczeniu Chemika Police na portalu X (dawniej Twitter).

Grupa Azoty Chemik Police to najpopularniejszy siatkarski klub kobiecy w Polsce. Ekipa z Polic ma na swoim koncie wiele mistrzostw Polski, a w ostatniej dekadzie stał się najbardziej utytułowanym żeńskim zespołem w tej dyscyplinie.

Żużel. Jak radzili sobie najskuteczniejsi żużlowcy 1. ligi w PGE Ekstralidze?

– Problemy finansowe Grupy Azoty, głównego partnera Chemika, mają przełożenie na płynność finansową naszego klubu. Niestety, ale istnieje ryzyko braku przystąpienia do rozgrywek w sezonie 2024/25, a nawet kłopoty z dokończeniem bieżącego sezonu – kontynuuje klub w oświadczeniu.

Żużel. Uraz u Piotra Pawlickiego. Nie pojawi się na pierwszych treningach

Nieoficjalnie wiemy, że Robert Wardzała, a także miasto Tarnów chcą poruszyć niebo i ziemię, aby czarny scenariusz dla żużla się nie ziścił. Warto odnotować, że nowy system fazy play-off spowodowałby, że… byłyby niepełne ćwierćfinały! W przypadku nieprzystąpienia do rozgrywek KŻ Speedway Kraków oraz Unii Tarnów będziemy mieć zaledwie 5 drużyn na 6, które powinny wystąpić w fazie play-off (w formie, jaką znamy z rozgrywek PGE Ekstraligi czy Metalkas 2. Ekstraligi z poprzednich lat). Czy Unia Tarnów nie wystąpi w Krajowej Lidze Żużlowej? Utytułowany klub z pewnością musi wykonać ogromną pracę, o której wspominał prezes Kamil Góral w rozmowie z naszym portalem.