Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sezon zbliża się wielkimi krokami. Kolejni zawodnicy wyjeżdżają na kolejne tory, a kluby wracają z obozów przygotowawczych. W Łodzi także intensywnie przygotowują się do sezonu. Zespół jest już po zgrupowaniu i czeka na wyjazd na łódzki owal. Jak przyznaje menedżer Maciej Jąder wszystko układa się po ich myśli.

 

Wiele klubów zdecydowało się na obozy poza granicami Polski. Zupełnie inną drogę obrał H. Skrzydlewska Orzeł. Żużlowcy przygotowywali się do sezonu w Łodzi oraz Lesznie. Z efektów osiągniętych na zgrupowaniu był zadowolony Maciej Jąder – Atmosfera w drużynie jest naprawdę fajna. Podczas obozu chłopacy mieli czas, żeby się poznać trochę bliżej i porozmawiać. Ciężko trenowaliśmy pod kątem przygotowań i myślę, że cały obóz wypadł fajnie. Mieliśmy też zgrupowanie bardziej specjalistyczne, bo trenowaliśmy na crossie 2 dni w Lesznie i na razie wszystko idzie w dobrą stronę – powiedział z rozmowie z ekstraliga.pl.

Coraz więcej zawodników decyduje się na wyjazdy na tor w Polsce. Treningi odbywały się już między innymi w Rzeszowie czy Gnieźnie. W Łodzi podchodzą do tematu jazdy spokojnie –  Na stadionie obecnie zakładane są nowe bandy, a kiedy prace zostaną zakończone, to myślę, że około 15 marca powinniśmy wyjechać u siebie na tor, więc czekamy na dobrą pogodę – ocenił szkoleniowiec.

Po słabym sezonie 2023 zespół z Łodzi przeszedł rewolucję kadrową. W porównaniu do poprzedniego roku zostali tylko Tomasz Gapiński i Aleksander Grygolec. Trener drużyny uważa, że nowy skład stać na dobre rezultaty – Wiem, że wszyscy nas stawiają na straconej pozycji, ale to dobrze, bo mamy drużynę młodych i gniewnych, więc myślę, że stać nas na to, żeby osiągnąć bardzo dobry wynik – podsumował.

Zmagania ligowe H. Skrzydlewska Orzeł rozpocznie w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Jak radzili sobie najskuteczniejsi żużlowcy 1. ligi w PGE Ekstralidze?

Żużel. Jerzy Kanclerz zdradza powody zatrudnienia Tomasza Bajerskiego. „Parking nie do końca tętnił życiem”

Żużel. Co z występami Krakowa w KLŻ? Wiceprzewodniczący GKSŻ tłumaczy