Żużel. PGE Narodowy gotowy na żużlowe święto! Organizatorzy przygotowali tor dla najlepszych zawodników świata!

GP na PGE Narodowym w Warszawie. fot. Taylor Lanning
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 odbędzie się Grand Prix Polski w Warszawie. Organizatorzy poinformowali dzisiaj, że tor jest już praktycznie gotowy do ugoszczenia czołowych zawodników globu.

 

Za pomocą serwisu „X” mogliśmy dowiedzieć się, że Stadion Narodowy już jest gotowy na drugą rundę cyklu FIM Speedway Grand Prix 2024.

Żużel. Unia Leszno zostanie ukarana? Byki złamały przepisy!

W zeszłym roku najlepszy na torze w Warszawie okazał się Fredrik Lindgren, który w finale pokonał Jacka Holdera, Bartosza Zmarzlika i Jasona Doyle’a. Starszy z Australiczyków może mówić o sporym pechu, gdyż przez 22 biegi był najlepszym zawodnikiem w zawodach, a przez upadek po walce ze Zmarzlikiem sędzia wykluczył go z biegu finałowego przez co ten nie załapał się nawet na podium.

Żużel. Wygrana z Bykami napędzi GKM? Fricke: Bardzo potrzebowaliśmy zwycięstwa

Prowadzenia w bieżącym cyklu bronić będzie Jack Holder, który okazał się najlepszy w pierwszej rundzie rozgrywanej w Gorican. Poprawić swój wynik z Chorwacji postara się Martin Vaculik. Słowak przed sezonem stawiany był w roli jednego z kandydatów do medalu, a na inaugurację nie dotarł nawet do półfinałów. Dobrym zwiastunem dla zawodnika Stali Gorzów może być jego powrót do wysokiej dyspozycji w PGE Ekstralidze. We wczorajszych derbach z Falubazem Zielona Góra zdobył on 13 punktów i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

Żużel. Czy Piotr Pawlicki powinien zostać wykluczony? Demski komentuje

Bramy PGE Narodowego zostaną otwarte o godzinie 17:00. Organizatorzy zaplanowali też kartoniadę na godzinę 18:45, po której nastąpi prezentacja zawodników.