fot: social media Falubazu Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już niewiele czasu dzieli nas od hitowego spotkania w Zielonej Górze. Kibice oraz zawodnicy derbami żyją już od kilku dni, a prezesi obu klubów w sobotni poranek postanowili nieco rozładować napięcie i korzystając ze słonecznej pogody, wspólnie udali się na pole golfowe.

 

Stal i Falubaz od wielu lat toczą zażarte pojedynki i śmiało można powiedzieć, że jest to największa rywalizacja w polskim żużlu. Kibice obu drużyn tak bardzo tęsknili jednak za derbami, że atmosfera przed meczem jest wręcz bardzo rodzinna. Udzieliło się to też prezesom obu klubów. Wojciech Domagała oraz Waldemar Sadowski postanowili udać się na pole golfowe, by dzień przed meczem stoczyć pojedynek. Na Kalinowych Polach padł remis.

Żużel. Wraca żużlowe El Classico! Ma w pamięci szczególne derby

Żużel. Łaguta jak kapitan. Mocno wspiera Woffindena w kryzysie!

Niedzielny mecz będzie szczególnie ważny dla Falubazu. Zielonogórzanie wygraną w derbach bardzo przybliżyliby się do utrzymania w PGE Ekstralidze. Piotr Protasiewicz przed spotkaniem wprost przyznaje jednak, że to goście z Gorzowa będą faworytem meczu. Ostatnim razem na W69 żółto-niebiescy okazali się lepsi (50:40 w 2021 roku – dop.red.). Składy obu ekip od tego czasu przeszły spore przemeblowanie i należy spodziewać się wyrównanego starcia. Początek niedzielnego meczu o 19:15.

Brak opisu.