Kacper Woryna. fot. Grzegorz Misiak/materiały prasowe Eltrox Włókniarza
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Do rozpoczęcia sezonu żużlowego zostało już tylko około miesiąca. Z tego powodu na coraz większej liczbie torów w Polsce są organizowane treningi. Dziś do tego grona, oprócz Rawicza, dołączyła także Częstochowa, na której owalu pierwsze jazdy odbyli młodzieżowcy klubu oraz Norbert Krakowiak.

 

Przypomnijmy, że  w Polsce „sezon żużlowy”  zainaugurowano jeszcze w lutym w Rzeszowie. Później już w marcu gotowość do przeprowadzania pierwszych treningów wyrażono na stadionie Kolejarza Rawicz. Zgodnie z planem zawodnicy w dniu dzisiejszym wczesnym popołudniem odjechali na nim pierwsze kółka. Również dziś pojawiła się  informacja o tym, że Start Gniezno zaprasza na treningi na swój owal już w poniedziałek.

Do grona klubów, które zorganizowały pierwszy trening na własnym stadionie dołączył także Włókniarz Częstochowa. Pierwsza drużyna Lwów przebywa co prawda obecnie na zgrupowaniu w hiszpańskim Calpe, ale nie przeszkodziło to w przetestowaniu domowego obiektu przez częstochowską młodzież. Na torze pojawili się między innymi Kacper Wolski czy Alan Ciurzyński. Gościnnie swoje pierwsze kółka pokręcił również zawodnik Cellfast Wilków Krosno – Norbert Krakowiak.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Norbert Krakowiak (@krakowiaknorbert)

Przypomnijmy, że Włókniarz rozpocznie sezon 12 kwietnia meczem wyjazdowym z Fogo Unią Leszno. Pierwsze spotkanie u siebie Lwy odjadą z kolei z ekipą Betard Sparty Wrocław.

CZYTAJ TAKŻE 

Żużel. Thomsen zmierzył się ze… słynną zupą. Mina mówi wszystko (WIDEO)

Żużel. Turniej GP we Włoszech lub Hiszpanii? Tam chciałby pojechać Zmarzlik