Przemysław Pawlicki. fot. media klubowe Falubazu Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Enea Falubaz Zielona Góra podzielił się ze swoimi kibicami ważną wiadomością! Nowym kapitanem klubu spod znaku Myszki Miki został Przemysław Pawlicki. Wychowanek leszczyńskiej Unii nie ukrywa radości z tego wyróżnienia. 

 

Przypomnijmy, że Przemysław Pawlicki dołączył do zespołu z Grodu Bachusa przed sezonem 2023 i wywalczył z zielonogórzanami awans do PGE Ekstraligi. Teraz 32-latek wraz ze swoją drużyną powalczą w elicie przeciwko najlepszym. Pawlicki przyznaje, na czym będzie się chciał skupić jako kapitan, którym został w miejsce Rohana Tungate’a.

– Bardzo się cieszę z tej nominacji. Dziękuję Piotrowi Protasiewiczowi i całej drużynie za to, że obdarzyli mnie takim zaufaniem. To dla mnie duże zobowiązanie wobec pozostałych zawodników. Jako kapitan będę chciał jak najwięcej pomagać. Szczególnie skupię się na rozmowach z najmłodszymi w kadrze. Starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy zawsze komunikują się między sobą odnośnie chociażby przełożeń. Chciałbym tych sugestii wymieniać nieco więcej z młodszymi kolegami. Mam pewne doświadczenie w byciu kapitanem. Pełniłem tę rolę wiele razy i nie obawiam się tego – przekazał Pawlicki na stronie klubu.

Przypomnijmy, że Enea Falubaz pierwszy mecz w sezonie odjedzie na wyjeździe przeciwko Betard Sparcie Wrocław. W inauguracyjnym spotkaniu u siebie zielonogórzanie spotkają się z kolei z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

CZYTAJ TAKŻE 

Żużel. Thomsen zmierzył się ze… słynną zupą. Mina mówi wszystko (WIDEO)

Żużel. Turniej GP we Włoszech lub Hiszpanii? Tam chciałby pojechać Zmarzlik