Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice żużla ciągle dyskutują o konieczności wprowadzenia nowych lokalizacji do cyklu Grand Prix. Pojawia się wiele propozycji, ale póki co organizatorzy trzymają się sprawdzonych miejsc. Bartosz Zmarzlik nie ukrywa, że chętnie pościgałby się o indywidualne mistrzostwo świata w takich krajach jak Włochy czy Hiszpania.

 

Zawodnik Platinum Motoru Lublin chętnie wziąłby udział w turnieju na południu Europy. Jego zdaniem zorganizowanie rundy w jednym z krajów z cieplejszym klimatem dałoby możliwość wydłużenia sezonu.

– We Włoszech albo w Hiszpanii. Byłaby większa możliwość do jazdy, bo myślę, że to okienko pogodowe do jazdy na motocyklach jest chyba dłuższe niż u nas. I to by było fajne – mówi Zmarzlik na kanale PGE Ekstraligi.

Nie jest tajemnicą, że jednym z ulubionych turniejów Grand Prix dla kiniczanina jest impreza na PGE Narodowym. Choć 28-latek jeszcze nigdy tam nie wygrał, to często podkreśla wyjątkowość tej imprezy. Co ciekawe, czterokrotny mistrz świata chciałby, aby motocykle częściej niż raz w roku ryczały w stolicy Polski. W jego opinii bardzo dobre dla żużla byłoby utworzenie klubu w Warszawie.

– Odnośnie Polski, to cały czas myślę, że fajnym strzałem w dziesiątkę byłoby jakby powstał klub w stolicy Polski. To mogłoby pomóc nam jeszcze bardziej rozpromować dyscyplinę. Stolica jednak przyciąga ludzi i widzimy to po Grand Prix w Warszawie. Jest specjalny klimat. Kiedyś był klub w Warszawie i fajnie jakby to mogło powrócić – dodaje żużlowy mistrz świata.

Żużel. Włókniarz powinien pozbyć się Madsena? Tak radzi były trener – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Czugunow śpiewa po polsku! Żużlowiec wypuścił nowy utwór – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Pomimo chęci żużlowców, na razie próżno oczekiwać rewolucji w kalendarzu cyklu Grand Prix. Choć Discovery Sports Events zapewniało dorzucanie nowych lokalizacji, to terminarz w ostatnich latach wygląda bardzo podobnie. W tym roku kibice obejrzą 11 rund. Zmagania odbywać się będą w Chorwacji, Polsce, Niemczech, Szwecji, Czechach, Danii oraz Wielkiej Brytanii.