Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kluby żużlowe powoli kończą przygotowania do tegorocznych rozgrywek. Spora część ekip jest już po obozach przygotowawczych i szykuje się do wyjazdu na tor. Marzec i początek kwietnia będą bardzo intensywny dla Cellfast Wilków Krosno. Ekipa z Podkarpacia odjedzie pięć sparingów, a do tego uda się na zgrupowanie do Debreczyna.

 

W gronie ekip, z którymi zmierzą się krośnianie są przedstawiciele drugoligowych zmagań, a także Krajowej Ligi Żużlowej. Cykl testmeczów zespół Michała Finfy i Ireneusza Kwiecińskiego zacznie od wyjazdowej rywalizacji w Gnieźnie, 24 marca. Następnie zespół spadkowicza z PGE Ekstraligi czekają dwumecze z PSŻ-em Poznań oraz ROW-em Rybnik. Ostatni mecz sparingowy Wilki zamierzają odjechać dokładnie tydzień przed pierwszym meczem w Metalkas 2. Ekstralidze.

Żużel. Stal Rzeszów w PGE Ekstralidze w 2026 roku? „Docelowo taki mamy plan” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Turniej GP we Włoszech lub Hiszpanii? Tam chciałby pojechać Zmarzlik – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– W tej części sezonu pogoda lubi być kapryśna. Mamy w związku z tym na uwadze, że niektóre sparingi ze względu na aurę mogą się nie odbyć. Wówczas będziemy szukać innych dogodnych terminów. Jeśli to by się nie powiodło, w zanadrzu prowadzimy rozmowy z jednym z klubów ekstraligowych, by zmierzyć się z nim bezpośrednio przed spotkaniem w Gdańsku inaugurującym rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi – mówi Michał Finfa, na oficjalnej stronie klubu.

– Będziemy wówczas mogli podszlifować naszą formę w rywalizacji z najlepszymi. Uważam kalendarz sparingów za odpowiedni i taki, który pozwoli naszym zawodnikom należycie przygotować się przed pierwszymi meczami sezonu. Jesteśmy dobrej myśli – dodaje dyrektor sportowy Cellfast Wilków.

Nim jednak krośnianom przyjdzie mierzyć się z innymi ekipami w starciach sparingowych, zespół wyjedzie na zgrupowanie. Tym razem Wilki udadzą się na Węgry. Obóz w Debreczynie zaplanowany jest od 6 do 8 marca. Jeśli pogoda pozwoli, to jeszcze przed tym wyjazdem drużyna odbędzie trening na obiekcie przy Legionów.

Plan sparingów Cellfast Wilków Krosno:

24 marca – Start Gniezno (wyjazd)

1 kwietnia – PSŻ Poznań (dom)

3 kwietnia – ROW Rybnik (dom)

5 kwietnia – ROW Rybnik (wyjazd)

7 kwietnia – PSŻ Poznań (wyjazd)