Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Luty i marzec to czas, kiedy kibice mogą śledzić zgrupowania polskich ekip żużlowych. Jedną z drużyn, które aktualnie przebywają na obozie przygotowawczym jest ebut.pl Stal Gorzów. W drodze do słowackiej Żarnovicy na jednego z liderów żółto-niebieskich czekało nietypowe wyzwanie. Anders Thomsen spróbował… flaków.

 

Thomsen to jeden z tych zagranicznych zawodników, którzy są uwielbiani w Polsce. 30-latek nie ukrywa, że bardzo dobrze czuje się w Gorzowie. Poznał już uroki nadwarciańskiego miasta i przyznaje, że lubi w nim przebywać. Czasem można usłyszeć jak próbuje używać polskich słów.

Podczas tegorocznego zgrupowania czekało go zmierzenie się z popularną w polskiej kuchni zupą, która nie każdemu przypada do gustu. Mowa oczywiście o flakach. Podczas gdy inni zawodnicy zajadali się zupą, u Thomsena widać było dużą niechęć.

Żużel. Stal Rzeszów w PGE Ekstralidze w 2026 roku? „Docelowo taki mamy plan” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Turniej GP we Włoszech lub Hiszpanii? Tam chciałby pojechać Zmarzlik – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Liczne namowy kolegów z drużyny sprawiły, że Duńczyk w końcu spróbował flaków, ale ewidentnie nie był zachwycony smakiem oraz zapachem potrawy.

Gorzowianie będą przebywać w rodzinnych stronach Martina Vaculika do 6 marca. W planach poza szlifowaniem formy i integracją jest również wyjazd na tor. Pierwszy mecz w sezonie 2024 Stalowcy odjadą natomiast 14 kwietnia z KS Apatorem Toruń.