Martin Vaculik Foto: Tomasz Przybylski // GESS.PL
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ebut.pl Stal Gorzów to ostatnia ekipa PGE Ekstraligi, która rusza na zgrupowanie przedsezonowe. W piątek rozpocznie się obóz dziewięciokrotnych mistrzów Polski. Co ciekawe, gorzowianie udają się w rodzinne strony kapitana zespołu – Martina Vaculika.

 

Gorzowianie są jedną z dwóch drużyn najwyższego szczebla rozgrywkowe, które na miejsce przedsezonowego zgrupowania nie wybrały się na obóz do Hiszpanii. Enea Falubaz Zielona Góra postawił na tradycyjny obóz w Świnoujściu. Stalowcy z kolei będą szlifować formę i integrować się na Słowacji.

Zgrupowanie w Żarnovicy to nowość dla żółto-niebieskich. W poprzednim roku gorzowianie udali się w znacznie chłodniejsze rejony i trenowali w Finlandii. Teraz chcą połączyć obóz z pierwszym treningiem na torze. Jeśli pogoda pozwoli, to Stal wyjedzie na obiekt, na którym w 2022 roku odbywał się turniej Grand Prix Challenge.

​- W dniach 1 – 6 marca zawodnicy Stali Gorzów będą przygotowywać się do nowego sezonu w słowackiej Zarnovicy. W obozie przygotowawczym udział wezmą: pierwsza drużyna Stali Gorzów, drużyna U24 oraz sztab szkoleniowy. Pierwsze dwa dni przeznaczamy na integrację oraz zajęcia sportowe, a kolejne (jeśli pogoda pozwoli) to już wyjazd na tor i „kręcenie kółek” na zarnovickim owalu – mówi w oficjalnym komunikacie Michał Wasilewski, rzecznik gorzowskiego klubu.

Żużel. Powrót do żużla stał się faktem! Szwed wraca do jazdy – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Przyjemski i Bańbor mają być juniorskim postrachem ligi. „Dogadujemy się bardzo dobrze” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Na przygotowania do rozgrywek gorzowianom został nieco ponad miesiąc. 14 kwietnia zmierzą się oni w ramach 1. kolejki z KS Apatorem Toruń.