fot. Przemek Gąbka, fot. Facebook/Wiktor Przyjemski #505
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Platinum Motor Lublin to jedna z ekip, które zgrupowanie przedsezonowe mają już za sobą. Koziołki spędziły czas na Majorce, gdzie głównym punktem programu były treningi rowerowe. Kibice są bardzo ciekawi tego, jak w zespole odnajduje się Wiktor Przyjemski. Co ważne, junior szybko znalazł wspólny język z tym zawodnikiem, z którym ma tworzyć duet w drugich wyścigach.

 

Po tym jak po sezonie 2023 z rolą młodzieżowca pożegnało się kilku bardzo dobrych zawodników, to właśnie juniorzy Platinum Motoru wskazywani są za tych najmocniejszych w całej PGE Ekstralidze. Bartosz Bańbor już w zeszłym roku potrafił ucierać nosa bardziej doświadczonym rywalom, a pokonanie Wiktora Przyjemskiego w 1. Lidze Żużlowej było niemałą sztuką.

Fanom Motoru bardzo zależy więc na tym, aby młode Koziołki stworzyły zgrany duet i dostarczały solidnych punktów z pozycji juniorskich. W tym roku bardzo skutecznie robił to Mateusz Cierniak, a teraz pod numerami 6-7/14-15 będzie dwóch bardzo młodych zawodników.

– Z Bartkiem dogadujemy się bardzo dobrze. Wiadomo, że w przypadku innego juniora to budowanie relacji jest łatwiejsze. Znaliśmy się już wcześniej z zawodów młodzieżowych. Teraz to dla nas jest coś nowego, pojedziemy razem w drużynie. Wszystko było w porządku i dobrze się nam rozmawiało. Mam nadzieję, że stworzymy bardzo mocny duet w Motorze – wierzy Wiktor Przyjemski.

Żużel. Rasmus Jensen: Nie stresuję się PGE Ekstraligą. DPŚ to był dobry znak (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Betard Sparta rusza na obóz. Zabraknie Woffindena – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Sympatycy Motoru mogą być więc pełni optymizmu przed nadchodzącymi rozgrywkami. Po raz pierwszy duet Przyjemski-Bańbor w PGE Ekstralidze powinniśmy zobaczyć 14 kwietnia. Wtedy lubelska ekipa uda się na starcie z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.