Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotę odbyły się kolejne dwa turnieje eliminacyjne do SEC Challenge – w Stralsund oraz Krsko. Udział w nich wzięło czterech reprezentantów Biało-Czerwonych i w komplecie wywalczyli sobie awans. 

 

Najpierw odbyły się eliminacje w Stralsundzie. Tam Maciej Janowski oraz Przemysław Pawlicki poradzili sobie rewelacyjnie. Obaj po pięciu gonitwach mieli 14 punktów i zagwarantowali sobie awans. Stoczyli jednak walkę w wyścigu o pierwsze miejsce wraz z Rasmusem Jensenem. Janowski zwyciężył przed Pawlickim oraz „Rasserem”. Awans wywalczył sobie jeszcze Francuz Dimitri Berge.

W Krsko nasi reprezentanci wypadli równie dobrze. Z kompletem punktów zwyciężył Mateusz Cierniak, a tuż za nim uplasował się Piotr Pawlicki, który jedyną porażkę poniósł ze wspomnianym Cierniakiem. W SEC Challenge zobaczymy również Vaclava Milika oraz Andreasa Lyagera. Duńczyk o awans musiał stoczyć pojedynek z Anże Grmekiem, z którego wyszedł zwycięsko.

Żużel. Gorąco we Wrocławiu! „Nie ma świętych krów”

Żużel. Świetna atmosfera przed derbami. Prezesi obu klubów… zagrali w golfa!

Przypomnijmy, że w środę również odbyły się dwa turnieje kwalifikacyjne. Startowało w nich trzech Polaków, ale awans uzyskało tylko dwóch – Bartłomiej Kowalski oraz Kacper Woryna. W Mureck nie powiodło się z kolei Jarosławowi Hampelowi.

SEC Challenge odbędzie się już 12 maja w Daugavpils.