Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jednym z ostatnich ekstraligowców, który udaje się na przedsezonowe zgrupowanie jest Betard Sparta Wrocław. Podopieczni Dariusza Śledzia, podobnie jak większość klubów, będzie szlifować formę i integrować się w Hiszpanii. Z drużyną nie poleciał jedynie Tai Woffinden, który do sezonu przygotowuje się w Australii.

 

To hiszpańskie Calpe będzie gościć spartan przed sezonem 2024. Wicemistrzowie Polski tę lokalizację na obóz mają już sprawdzoną, bo właśnie w tym miejscu przygotowywali się w poprzednim roku. Obecnie w tej samej miejscowości przebywa Tauron Włókniarz Częstochowa.

– W zgrupowaniu wezmą udział niemal wszyscy Spartanie. W tym cała grupa bardzo młodych zawodników, dla których będzie to pierwszy tego typu obóz w karierze. W Calpe zabraknie jedynie Taia Woffindena, który kontynuuje indywidualny cykl przygotowań w Australii i ma już za sobą pierwsze w tym roku starty na żużlowych torach – informuje Betard Sparta w oficjalnym komunikacie.

Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska wyleciała do Hiszpanii we wtorkowy wieczór. Żużlowcy przez tydzień mają realizować plan przygotowań fizycznych i mentalnych. Wszystko, aby być gotowym do kolejnej walki o najwyższy cel w PGE Ekstralidze.

Żużel. Koledzy z GKM-u zaskoczyli Doyla. W nim widzą lidera – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Adrian Miedziński: Nikomu nie muszę nic udowadniać. Pozostanę przy żużlu (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Zmagania o Drużynowe Mistrzostwo Polski wrocławianie rozpoczną 12 kwietnia. Pierwszym przeciwnikiem Betard Sparty będzie beniaminek z Zielonej Góry. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim.