Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Derby Ziemi Lubuskiej elektryzowały całą 4. kolejkę PGE Ekstraligi. Ostatecznie w spotkaniu pomiędzy NovyHotel Falubazem Zielona Góra a ebut.pl Stalą Gorzów górą okazała się być ekipa gości. Jednak, jak się okazuje, wśród kibiców z ulicy Wrocławskiej wielkie emocje dotyczyły nie tylko sportowej rywalizacji. Fani Falubazu przy okazji derbów postanowili zaprezentować transparent, który miał dość bezpośredni przekaz. 

 

Mowa tutaj o banerze z napisem: „Dowhan, Frątczak łapy precz od Falubazu”. Przypomnijmy, że obaj panowie, których nazwiska zostały wymienione na transparencie byli bezpośrednio związani z ekipą Falubazu. Robert Dowhan – obecnie Poseł na Sejm RP – zajmował bowiem stanowisko prezesa klubu w latach 2003-2011. Jacek Frątczak z kolei miał okazję prowadzić ekipę Motomyszy jako menedżer.

Warto zaznaczyć, że zarówno Dowhan jak i Frątczak często zabierają głos w sprawach klubu, co niekoniecznie podoba się wszystkim kibicom z Zielonej Góry, czemu dali wyraz właśnie we wspomnianym meczu derbowym.

W ostatnim czasie w związku ze zmianą prezydenta w Zielonej Górze, tematem, który jest mocno omawiany przez osoby związane z Falubazem jest kwestia właścicielska klubu. W walnym zgromadzeniu zagłosowano bowiem, że właściciel firmy Stelmet, a zarazem akcjonariusz ZKŻ-u SSA, Stanisław Bieńkowski będzie mieć 51% akcji w klubie. Temat jest o tyle kontrowersyjny, że zdaniem Jarosława Dowhana, brata Roberta, byłego prezesa klubu, jest to celowe działanie, aby nie dopuścić nowej władzy do struktur klubu.

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Stal zgniotła Falubaz w końcówce i zdobyła W69! (RELACJA)

Żużel. Koziołki pewnie ogrywają Lwy! Bitwy Zmarzlik – Madsen ozdobą meczu! (RELACJA)

Żużel. Czerwona kartka w Gdańsku! Junior ukarany za kładzenie się na torze