Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jednym ze starć nadchodzącego weekendu, na które bardzo mocno czekają kibice jest pojedynek Fogo Unii Leszno z NovyHotel Falubazem Zielona Góra. Ligowy klasyk wraca po blisko trzech latach przerwy. Menedżerowie obu ekip przedstawili już swoje składy na te zmagania.

 

Na drobną korektę w składzie zdecydował się Rafał Okoniewski, opiekun Fogo Unii. W składzie pojawił się nie Antoni Mencel, a Hubert Jabłoński. Ten drugi z młodzieżowców dobrze spisywał się w okresie przedsezonowym, ale w PGE Ekstralidze 2024 nie otrzymał jeszcze szansy. Poza tym zestawienie wygląda identycznie, jak w wygranym inauguracyjnym domowym starciu z  Tauron Włókniarzem Częstochowa.

Żużel. Poukładał życie prywatne. Teraz pojedzie po wygranie rundy i medal GP! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Kończyłby dziś 45 lat. W Hastings zadzwonił telefon… – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Przyjezdni stawiają na zestawienie, które dobrze sprawdziło się w pierwszym meczu wyjazdowym we Wrocławiu. Mecz ponownie otworzą Jarosław Hampel oraz Rasmus Jensen. Potem ten pierwszy dwukrotnie stworzy parę z Janem Kvechem, a drugi pojedzie z Przemysławem Pawlickim. Juniorami ma się najczęściej opiekować młodszy z braci Pawlickich.

Pojedynek leszczyńsko-zielonogórski odbędzie się w niedzielę, o godz. 16:30. Transmisję z tego meczu przeprowadzi stacja Canal+Sport 5.

Awizowane składy:

Fogo Unia: 9. Bartosz Smektała, 10. Janusz Kołodziej, 11. Andrzej Lebiediew, 12. Keynan Rew, 13. Grzegorz Zengota, 14. Hubert Jabłoński, Damian Ratajczak.

NovyHotel Falubaz: 1. Jarosław Hampel, 2. Jan Kvech, 3. Rasmus Jensen, 4. Przemysław Pawlicki, 5. Piotr Pawlicki, 6. Krzysztof Sadurski, 7. Oskar Hurysz.