Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na naszym portalu kilkukrotnie informowaliśmy już o tym, że Pani Irena Nadolna-Szatyłowska ma szanse na wpis do Księgi Guinnessa. 92-latka 60 lat temu prowadziła zawody pomiędzy Stalą Toruń, a Tramwajarzem Łódź i to właśnie te zmagania mogą zostać wpisane jako pierwsze w czarnym sporcie, które były sędziowane przez kobietę. Aby tak się stało niezbędna jest jednak pomoc kibiców i środowiska.

 

Pierwsze problemy ze zrealizowaniem wspomnianego celu pojawiły się już na samym początku. Dzięki pomocy wielu osób możliwe stało się odnalezienie odpowiednich dokumentów i potwierdzenie faktu, że Pani Irena sędziowała spotkanie w 1964 roku. Kolejny krok wymaga już nie tylko dobrej woli, ale i środków pieniężnych.

Żużel. Irena Nadolna bliżej Księgi Guinnessa! Dziękujemy za pomoc – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Jak poinformowała Anna Zielińska-Fedoruk, z grupy społecznej Metropolitanka, konieczne jest profesjonalne przetłumaczenie dokumentów oraz wypełnienie pozostałych formalności z tym związanych. Koszty tego typu przedsięwzięć nie są małe, stąd pojawiła się inicjatywa zbiórki.

Początek zbiórki nie był imponujący dlatego też postanowiliśmy, także tym artykułem, zwrócić się do żużlowej społeczności i zachęcić do zbiórki. Razem mamy szansę sprawić Pani Irenie piękny prezent.

Zbiórkę możecie wspierać TUTAJ. Bardzo zachęcamy do rozpowszechniania tej inicjatywy. Niech pamięć o tym historycznym dla żużla wydarzeniu zostanie uhonorowana w piękny sposób!