Żużel. Poniedziałek ważnym dniem dla Łaguty i Sajfutdinowa! Wtedy podejdą do egzaminu na polską licencję

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W poniedziałek, 13 marca, Polski Związek Motorowy przeprowadzi egzamin na licencję „Ż”. Wśród uczestników będą dwie gwiazdy PGE Ekstraligi – Artiom Łaguta oraz Emil Sajfutdinow. Sprawdzona zostanie również wiedza wracającego do żużla Kamila Nowackiego.

 

Nadchodzący test wiedzy teoretycznej to ostatni etap powrotu Rosjan z polskimi paszportami do polskich rozgrywek. Żużlowcy nie mogli wziąć udziału w ubiegłorocznych zmaganiach, bo zgłosili się do nich z licencjami rosyjskimi. Następnie trwały długie dyskusje na temat dopuszczenia Sajfutdinowa oraz Łaguty do startów w zbliżającym się sezonie. Ostatecznie władze polskiego żużla zdecydowały się nie wchodzić w konflikt z prawem i wydać zgodę na powrót zawodników.

– Egzamin odbędzie się w Warszawie i będzie się składał wyłącznie z części teoretycznej, bo dotyczy on aktywnych zawodników, w tym medalistów mistrzostw świata. Nie ma więc potrzeby sprawdzania ich umiejętności jazdy na żużlu – czytamy w komunikacie opublikowanym na polskizuzel.pl, oficjalnym serwisie GKSŻ.

Przypomnijmy, że mistrz świata z 2021 roku przystąpi do zmagań w barwach Betard Sparty Wrocław. Emil Sajfutdinow z kolei będzie reprezentował For Nature Solutions Apatora Toruń. Drugi z nich odbył już w tym roku trening na Motoarenie. Łaguta z kolei wybrał się na pierwsze jazdy do słoweńskiego Krsko.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Woffinden znów prowokuje Madsena. „Masz szczęście, że nie podpisałeś kontraktu” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. O rowerowych początkach, zgodzie na starty i klubowych przeprowadzkach. Żużlowa historia Kacpra Gomólskiego – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)