Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W Grudziądzu odbywa się bardzo ważne starcie w kontekście walki o utrzymanie w PGE Ekstralidze. ZOOleszcz GKM rywalizuje z Cellfast Wilkami Krosno, a mecz obfituje w ciekawe wyścigi. Zawzięcie o punkty walczyli m.in. Jason Doyle i Max Fricke, a sędzia po upadku obu zawodników zdecydował się na podwójne wykluczenie.

 

Doyle oraz Fricke zmierzyli się w dziewiątej gonitwie. Ostro było już na samym początku wyścigu, gdy starszy z Kangurów zdecydowanie potraktował rywala. Na kolejnych okrążeniach motocykl mistrza świata z 2017 roku jednak słabł i na pierwsze miejsce przedarł się Gleb Czugunow. Przed rodaka próbował wejść także  Fricke, ale po mocnym wjeździe na czwartym okrążenie najpierw upadł zawodnik gospodarzy, a chwilę później żużlowiec gości.

Sędzia spotkania Paweł Słupski przez chwilę analizował sytuację, a następnie podjął dość zaskakującą decyzję. Wyniki biegu zostały zaliczone, a kara wykluczenia przypadła obu zawodnikom. Arbiter uznał bowiem, że oba upadki były od siebie niezależne. Wyścig zakończył się więc nietypowym rezultatem 3:2 dla miejscowych.

Po trzech seriach startów znacznie bliżej wygranej są Gołębie. Na tablicy wyników widnieje rezultat 37:22.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Sceny w Zielonej Górze! Walasek uderzył juniora swojej drużyny i został wykluczony do końca meczu – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Łodzianie bez miłych wakacji nad Bałtykiem. Zdunek Wybrzeże z wygraną i bonusem! (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)