Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Enea Falubaz Zielona Góra może szczycić się mianem walca, który rozjeżdża wszystkich rywali, nie przegrywając żadnego spotkania w tym sezonie. Do połowy zawodów zielonogórzanie przegrywali z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski, ale ostatecznie gospodarze zwyciężyli aż osiemnastoma punktami. Płatny komplet zdobył Krzysztof Buczkowski, a Grzegorz Walasek obejrzał czerwoną kartkę za uderzenie juniora w kask!

 

Pierwszy bieg zaczął się od upadku przy wejściu w łuk. Typowe domino, gdzie Tobiasz Musielak wypchnął Rohana Tungate’a, a ten zapoznał się z nawierzchnią. Sędzia zdecydował o powtórce w czterech. Świetny moment startowy miał Przemysław Pawlicki, ale tuż obok niego przemknął bardzo szybki Grzegorz Walasek. Niespodziewanie zdefektował Przemysław Pawlicki, co wykorzystał Tobiasz Musielak. Daleko z tyłu za ostrowianami przyjechał Rohan Tungate i mieliśmy 5:1 dla gości! W drugim biegu najlepszy moment startowy mieli goście, ale po szerokiej objechał ich Maksym Borowiak. Kolejność nie zmieniła się do końca biegu, na samym końcu przyjechał Michał Curzytek. W trzeciej odsłonie najlepiej wyjechał Olivier Berntzon, ale na prostej przeciwległej wyprzedził go Krzysztof Buczkowski. Natomiast dzielnie przed Victorem Palovaara bronił się Wiktor Trofimow i mieliśmy pierwsze zwycięstwo drużynowe gospodarzy. Ponownie najlepiej ze startu wyjechał zawodnik gości, ale po szerokiej pomknął niezwykle szybki Rasmus Jensen, wygrywając bieg. Z tyłu Szostaka kąsał Borowiak, ale zawodnik Arged Malesy się wybronił. Po czterech startach widniał wynik 11:13 dla gości!

Na początek drugiej serii najlepiej ze startu wyjechał Tungate, rehabilitując się za pierwszy bieg. Ścigał go Walasek, ale zawodnik „Ovii” musiał równocześnie uważać na ataki Trofimowa. Na końcu stawki przyjechał Nielsen, co oznaczało że gospodarze doprowadzili do remisu. W biegu szóstym rezerwę zwykłą przeprowadził trener Mariusz Staszewski. Palovaarę zastąpił młodzieżowiec, Jakub Krawczyk. To właśnie junior prowadził w biegu, dopóki nie wyprzedził go popularny „Buczek”. 37-letni żużlowiec wjechał pod Krawczyka i odholował go pod bandę, wygrywając wyścig. Za Buczkowskim przyjechali odpowiednio Musielak, Krawczyk, a na końcu dojechał bezbarwny tego dnia Curzytek. W siódmym starcie najlepiej ze startu wyjechała para Pawlicki-Jensen. Pomiędzy nich wjechał Berntzon. Ścigać próbował go Pawlicki, notując przy tym niespodziewany upadek na prostej. Sędzia podjął decyzję o wykluczeniu. W powtórce najlepiej wystartował osamotniony Ramus Jensen, jednakże na prostej wyprzedził go Berntzon. Szwedowi udało się dowieźć zwycięstwo, a daleko z tyłu znalazł się Krawczyk.

W ósmym starcie najlepiej wyszedł ze startu Walasek, którego ścigał Buczkowski. Buczek w końcu minął Walaska, a ten zagubił się i upadł na tor. „Greg” szybko zbiegł z toru za co otrzymał ogromne owację od publiczności! Piękna to była postawa wychowanka Falubazu Zielona Góra. Niespodziewanie na drugiej lokacie przyjechał Borowiak, a za nim zobaczyliśmy Nielsena. W dziewiątym starcie najlepiej wystartował Musielak. Tuż za nim dojechali Jensen, Pawlicki oraz Palovaara, czyli bieg bez większej historii. Od początku do mety w dziesiątej odsłonie prowadził Tungate, za jego plecami jechał Berntzon, któremu sporo krwi napsuł Trofimow. Zawodnika U24 w pewnym momencie podniosło, ale świetnie się wyratował. Ostatni dojechał natomiast Szostak. Po trzeciej serii startów prowadzenie objęli gospodarze.

W gonitwie jedenastej najlepiej ruszył Pawlicki, który tym razem bez żadnych zbędnych historii zakończył wyścig na pierwszej lokacie. Trochę działo się za jego plecami, gdyż Trofimow objechał zawodników Ostrowa, doprowadzając do podwójnego prowadzenia. Tego tak łatwo nie zostawił Musielak, który wyprzedził Trofimowa, a ten próbował odbić pozycję, lecz nie wyszła mu ta sztuka. W biegu numer dwanaście najlepiej wystartowała para zielonogórska. Curzytkowi brakowało w tym spotkaniu prędkości i po kolei wyprzedzili go Krawczyk oraz Walasek. Kolejny remis w tym spotkaniu. Po biegu nieco zagorączkował się Walasek, który uderzył w kask Krawczyka. Było bardzo nerwowo, gdyż uspokajać musiał go jego team wraz z trenerem Staszewskim. Arbiter ukarał doświadczonego zawodnika czerwoną kartką. Osamotniony Berntzon nie miał szans z rozpędzona parą Buczkowski-Jensen. Podwójne zwycięstwo, oznaczało kolejną wygraną w tym sezonie dla Falubazu. 44:34 na telebimie w Zielonej Górze!

W pierwszym z biegów nominowanych duet Pawlicki-Jensen nie dał szans młodzieżowcom z Ostrowa. Od początku pewnie wyszli spod taśmy, a z okrążenia na okrążenie powiększali przewagę. Jednym punkcikiem zadowolił się Krawczyk, zaś ostatni dojechał Szostak. W ostatnim starciu Musielak drgnął na starcie, a tuż za nim Buczkowski, jednakże żaden z nich nie wjechał w taśmę. To było drugie ostrzeżenie dla Musielaka, co skutkowało wykluczeniem wychowanka „Byków”. W powtórce najlepiej ze startu wyjechała para Buczkowski-Tungate. Do przodu wyjechał Australijczyk, którego pilnował doświadczony wychowanek GKM-u Grudziądz. Punkcik dla Oliviera Berntzona. Zwycięstwo Falubazu w stosunku 54:36, pomimo że do połowy zawodów zielonogórzanie przegrywali. Cóż za powrót Falubazu!

Enea Falubaz Zielona Góra – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 54:36

Pierwszy mecz: 34:55. Bonus: Enea Falubaz.

Enea Falubaz: 9. Przemysław Pawlicki 7+1 (d,w,1*,3,3) 10. Rasmus Jensen 12+1 (3,2,2,3,2*) 11. Rohan Tungate 13 (1,3,3,3,3) 12. Wiktor Trofimow 4 (1,1,1,1) 13. Krzysztof Buczkowski 13+2 (3,3,3,2*,2*) 14. Maksym Borowiak 5+1 (3,0,2*) 15. Michał Curzytek 0 (0,0,0) 16. Dawid Rempała.

Arged Malesa Ostrów: 1. Tobiasz Musielak 9+1 (2*,2,3,2,w). Victor Palovaara 0 (0,-,0,-), 3. Grzegorz Walasek 6+1 (3,2,u,1*w), 4. Matias Nielsen 3 (2,0,1,0) 5. Olivier Berntzon 9 (2,3,2,1,1) 6. Sebastian Szostak 2+2 (1*,1*,0,0) 7. Jakub Krawczyk 7+1 (2,1*,1,2,1)  8. Jakub Poczta

Bieg po biegu:

1. Walasek, Musielak, Tungate, Pawlicki (d) (1:5)
2. Borowiak, Krawczyk, Szostak, Curzytek (4:8)
3. Buczkowski, Berntzon, Trofimow, Palovaara (8:10)
4. Jensen, Nielsen, Szostak, Borowiak (11:13)
5. Tungate, Walasek, Trofimow, Nielsen (15:15)
6. Buczkowski, Musielak, Krawczyk, Curzytek (18:18)
7. Berntzon, Jensen, Krawczyk, Pawlicki (w) (20:22)
8. Buczkowski, Borowiak, Nielsen, Walasek (u) (25:23)
9. Musielak, Jensen, Pawlicki, Palovaara (28:26)
10. Tungate, Berntzon, Trofimow, Szostak (32:28)
11. Pawlicki, Musielak, Trofimow, Nielsen (36:30)
12. Tungate, Krawczyk, Walasek, Curzytek (39:33)
13. Jensen, Buczkowski, Berntzon, Walasek (w) (44:34)
14. Pawlicki, Jensen, Krawczyk, Szostak (49:35)
15. Tungate, Buczkowski, Berntzon, Musielak (w) (54:36)