Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od wtorku jest gorąco w środowisku żużlowym. Wtedy bowiem opublikowany został komunikat, w którym odmówiono licencji pięciu klubom z polskich rozgrywek. Wśród nich jest m.in. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Na taką decyzję mocno zareagowali prezes ostrowian Waldemar Górski oraz trener Mariusz Staszewski.

 

Tegoroczny wysyp odmów przyznania licencji spowodowany jest w znacznej mierze brakiem opłacania kar za niewypełnienie limitów szkoleniowych. Co najciekawsze, takie kary otrzymały m.in. kluby z Leszna czy Ostrowa Wielkopolskiego, które słyną z wypuszczania na rynek sporej liczby młodych zawodników.

Żużel. Waldemar Sadowski: Regulamin ma ułatwiać współpracę. Powinniśmy częściej słuchać trenerów (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Prezes Kolejarza grzmi. „Tak nie może być!” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Na naszym portalu publikowaliśmy już stanowiska klubów z Leszna, Opola i Gorzowa. Ostrowianie wydali oficjalny komunikat, w którym zapewnili, że będą się odwoływać od decyzji Zespołu ds. Licencji do Prezydium Polskiego Związku Motorowego.

Dosadne wpisy w swoich mediach społecznościowych opublikowali też Mariusz Staszewski i Waldemar Górski. Pierwszy z nich pokazał dziesiątki motocykli, na których szkoleni są ostrowscy zawodnicy. Prezes z kolei wspomniał o… wzięciu gaśnicy i udaniu się do stolicy. Było to z pewnością nawiązanie do słynnego już na cały świat zachowania posła Grzegorza Brauna.

Najbliższe dni powinny przynieść rozwiązanie w kwestii licencji dla klubów, które otrzymały odmowę. Przypomnijmy, że odwołania będą rozpatrywane 20 grudnia.