Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

– Powinno nam się płacić za bójki na torze – wypalił Tai Woffinden na konferencji podczas dnia medialnego angielskiej Premiership. Jego słowa odbiły się tak szerokim echem na Wyspach, że trzykrotny mistrz świata trafił na okładkę jednego z najpopularniejszych dzienników o tematyce sportowej, The Sun Sport.

 

Jeden z dziennikarzy zapytał Taia Woffindena o to, w jaki sposób można zwiększyć popularność angielskiego żużla w mediach społecznościowych. Jako skuteczny przykład podał zdarzenie podczas Grand Prix w 2009, kiedy to „ręcznie” argumenty przekazywali sobie Scott Nicholls i Emil Sajfutdinow. Nagranie z zajścia pomiędzy zawodnikami do dziś cieszy się dużą klikalnością. Na profilu Speedway Grand Prix zostało w ciągu pięciu lat odtworzone 18 milionów razy. 

Żużel. Falubaz z nowym sponsorem tytularnym! Pod taką nazwą powalczą o utrzymanie

Żużel. Koniec parasola ochronnego. Tylko progres może uratować Lidseya

– Takie nietypowe sytuacje wywołują, co zrozumiałe, zainteresowanie kibiców czy mediów i oczywiście żużel na tym korzysta. Tym samym jak dochodzi do takich scen, to raczej BSPA powinno nam za to płacić, a nie karać – odpowiedział na pytanie Woffinden. 

Jedni się z nim zgadzają, inni nie, ale niewątpliwie jego słowa wywołały spore poruszenie w świecie brytyjskiego sportu. Woffinden trafił na okładkę dziennika wraz z takimi tuzami sportu jak Andy Murray, Max Verstappen czy Ronnie O’Sullivan.