Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotę w Pardubicach miały odbyć się eliminacje do Drużynowych Mistrzostw Europy U23. Turniej jednak przełożono na dzień kolejny, co nieco komplikuje sytuację niektórych polskich klubów. W Pardubicach ścigać się będzie m.in. Tom Brennan, który kilka godzin później ma walczyć o punkty dla Energa Wybrzeże Gdańsk w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Przypomnijmy, że sobotni turniej przełożono na niedzielę. Start pierwszego wyścigu zaplanowano na godz. 10. Z kolei mecz Metalkas 2. Ekstraligi w Ostrowie Wielkopolskim planowo ma zacząć się o… 14:00. To sprawia, że Brytyjczyk, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie miał niecałe dwie godziny, aby dostać się na mecz do Ostrowa Wielkopolskiego. Z tego powodu gdańszczanie postanowili zorganizować Brennanowi helikopter, który ma sprawić, że Brytyjczyk dotrze na miejsce na czas.

Przełożone zawody w Pardubicach nie uprawniają nas ani do zastrzeżenia meczu, ani do zz za Toma Brennana. Tommy zostanie niezwłocznie po turnieju przetransportowany do Ostrowa Wlkp. helikopterem – przekazał na mediach społecznościowych rzecznik Wybrzeża, Rafał Sumowski.

Żużel. Burza po wpisie Chomskiej! Trener Stali powinien zrobić więcej zmian? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Lebiediew zabrał głos po upadku. Co za słowa o Sajfutdinowie! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Przelot z Pardubic do Ostrowa Wielkopolskiego ma zająć między 60, a 75 minut. Jeśli faktycznie tak się stanie, to podstawowy zawodnik U24 Wybrzeża zdąży na czas. Brennan o sprzęt nie musi się martwić, bo będzie on na niego czekał już przygotowany w parku maszyn.

Podobny problem ma Jan Kvech, którego NovyHotel Falubaz czeka arcyważny pojedynek z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Mecz ten zaplanowano jednak na 19:15, więc Czech ma dużo czasu, by dotrzeć z Pardubic do Zielonej Góry.