Stanisław Chomski FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Starcie Orlen Oil Motoru Lublin z ebut.pl Stalą Gorzów nie dostarczyło wielkich emocji. Choć kibice liczyli, że gorzowianie postawią się mistrzom Polski, to gospodarze drugi raz w tym sezonie pokazali wielką moc i pewnie triumfowali 55:35. Po zawodach głównym tematem jest prowadzenie meczu przez Stanisława Chomskiego, który unikał zmian w swoim zespole.

 

Sam początek piątkowego pojedynku mógł dać nadzieję, że w starciu nie będzie pełnej dominacji Koziołków. Na otwarcie, co prawda, wygrał Jack Holder, ale musiał się mocno napocić, aby ograć świetnie startujących Martina Vaculika oraz Szymona Woźniaka. Potem jednak lubelski zespół sukcesywnie budował przewagę. Pewny wygranej mógł już być po 12. gonitwie.

Pomimo rosnącej przewagi gospodarzy, spokój w parku maszyn zachowywał Stanisław Chomski. Opiekun Stalowców nie decydował się na wiele zmian i gonienie wyniku serią rezerw taktycznych. Posłał w bój tylko Oskara Palucha za Jakuba Stojanowskiego. Kolejne szanse otrzymywali bardzo słabo spisujący się w Lublinie Oskar Fajfer oraz Jakub Miśkowiak.

Taka postawa zastanawiała komentatorów widowiska, czyli Michała Korościela oraz Marcina Kuźbickiego z Eleven Sports. Panowie najpierw dyskutowali, który moment jest najlepszy na rezerwę taktyczną, a później dziwili się oni, że trener nie próbuje nadrabiać wyniku i dać kolejnej okazji do startu chociażby Andersowi Thomsenowi. Duńczyk był jednym z niewielu potrafiących postawić twarde warunki rywalom. Do tego dochodziła kwestia ewentualnej walki o punkt bonusowy w meczu rewanżowym na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Żużel. Co szósty chce jechać na „haju”. Sucha statystyka szokuje – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Opinie komentatorów nie spodobały się córce trenera i psycholog sportu – Julii Chomskiej-Kuffel. W serwisie X (dawniej Twitter) zwróciła się ona do duetu z Eleven Sports i stwierdziła, że panowie nie wiedzą czym jest długofalowe zarządzanie zespołem. Decyzje trenera tłumaczyła budowaniem zasobów na kolejne spotkania. Zaznaczyła też, że jej zdaniem… nakręcają oni kibiców przeciwko szkoleniowcowi.


Korościel i Kuźbicki nie zaogniali sytuacji i z klasą odpowiedzieli Julii Chomskiej-Kuffel na antenie. We wspomnianym serwisie w mediach społecznościowych użytkownicy w zdecydowanej większości skłaniali się jednak ku opinii komentatorów. Padały argumenty o tym, że drużyna powinna przede wszystkim dążyć o wywalczenie jak najkorzystniejszego rezultatu oraz o tym, iż taka postawa nie spodobała się fanom, którzy przejechali setki kilometrów, aby zobaczyć swój zespół w piątkowy wieczór.

Żużel. Groźnie wyglądający upadek Lebiediewa! Piękna postawa rywali – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Na koniec warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy opiekun żółto-niebieskich „buduje” zawodników. Nie tak dawno fani dyskutowali o kolejnych szansach dla Wiktora Jasińskiego, gdy szkoleniowiec czekał z wprowadzeniem do składu Mathiasa Pollestada. Czas pokaże czy kolejne okazje do startów dla Fajfera i Miśkowiaka przyniosą zakładany efekt w kolejnych spotkaniach.