Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wiadomo coraz więcej na temat składów ekip 1. Ligi Żużlowej na sezon 2024. Wszystko wskazuje na to, że mocnym graczem w rywalizacji o awans może być ROW Rybnik. Rekiny mają już niemal dopięty skład na przyszłoroczne starty na zapleczu w przypadku finałowej przegranej z Enea Falubazem Zielona Góra.

 

Rybniczanie to jeden z dwóch pierwszoligowców, którzy muszą mieć gotowe różne plany w zależności od tego, jak potoczą się losy decydujących meczów w 1. Lidze Żużlowej. Z racji tego, że zdecydowanym faworytem dwumeczu finałowego są zielonogórzanie, to ROW bardzo mocno pracuje nad składem, który może powalczyć o awans w przyszłym roku.

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to Rekiny będą kolejną mocno przebudowaną drużyną na zapleczu PGE Ekstraligi na sezon 2024. Podobnie jak chociażby w przypadku zespołów z Bydgoszczy czy Łodzi, zupełnie inaczej ma wyglądać zestawienie seniorskie na kolejny rok.

Już wcześniej informowaliśmy o tym, że klub dopiął szczegóły umowy z Norickiem Bloedornem. Jak się dowiedzieliśmy, niemal pewne są już zmiany także dwóch innych seniorów. Blisko klubu z Gliwickiej są Rohan Tungate oraz Jakub Jamróg.

Szczególnie transfer Australijczyka może robić wrażenie. Tungate nie zaliczył tak dobrego sezonu jak Przemysław Pawlicki czy Rasmus Jensen, więc nie ma szans na angaż w PGE Ekstralidze. Jego wyniki na drugim szczeblu rozgrywkowym są jednak imponujące (średnia 2,139) i może on być bardzo dużym wzmocnieniem rybniczan. Wygląda na to, że to właśnie Australijczycy mają prowadzić ROW do awansu. W składzie ma zostać Brady Kurtz, który jest pewnym punktem zespołu w końcówce zmagań.

Jedyną niewiadomą w składzie Antoniego Skupienia pozostaje więc to, kto zajmie pozycję drugiego Polaka. Nie jest wykluczone pozostanie Patryka Wojdyły, ale ten zawodnik jest kuszony przez swój były klub z Krosna. Więcej w tym temacie powinno być wiadomo tuż po końcowych rozstrzygnięciach w pierwszej lidze.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Lwy chcą zatrzymać Anioły. Znów zgarną brąz? (ZAPOWIEDŹ) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Hampel docenił klasę rywala. „Należą się dla nich brawa” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)