Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W pierwszym meczu o brąz For Nature Solutions KS Apator Toruń pokonał na Motoarenie Tauron Włókniarza Częstochowa 50:40. Dziś to drużyna z Torunia przyjeżdża na teren rywala. Już za parę godzin rozstrzygnie się to, kto zdobędzie brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

 

Tauron Włókniarz Częstochowa – For Nature Solutions KS Apator Toruń (24.09.2023, godz. 16:00, Eleven Sports 2)

Po spotkaniu na Motoarenie wciąż widać problemy wśród Lwów.  Najwięcej oczek – dziewięć z bonusem, zdobył Leon Madsen. Po osiem punktów z bonusami dołożyli też Jakub Miśkowiak oraz Maksym Drabik. Dla Mikkela Michelsena z kolei było to jedno ze słabszych spotkań w tegorocznych rozgrywkach.

Dodatkowo biegi nominowane były pechowe dla częstochowian. Zarówno w biegu czternastym, jak i w piętnastym goście notowali defekty. Duże nadzieje może dawać kibicom występ Madsena i Michelsena w piątkowym finale Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zajęli oni kolejno trzecie i czwarte miejsce, a w całym cyklu – drugie oraz pierwsze. Gorzej zaprezentował się Kacper Woryna, który zajął przedostatnią pozycję. To on na ten moment najbardziej martwi fanów biało-zielonych.

W SEC startował także zawodnik Apatora – Patryk Dudek. Jego ostatnie występy nie były najlepsze. Widać, że dalej ma problemy sprzętowe, a jego występ w zmaganiach o miano najlepszego zawodnika Starego Kontynentu nie udowodnił, że przed spotkaniem rewanżowym zostały one zażegnane.

Kibiców Aniołów martwić może także postawa juniorów, którzy zawodzą od początku sezonu. Niemałą niespodzianką okazał się jednak Wiktor Lampart – zawodnik U24, który był cichym bohaterem ostatniego spotkania. Z równie dobrej strony pokazał się wtedy Paweł Przedpełski, mimo wciąż doskwierającej kontuzji. Drużyna z Torunia może liczyć także na punkty Roberta Lamberta oraz niekwestionowanego lidera – Emila Sajfutdionowa. Ten ostatni uwielbia ścigać się na torze Włókniarza i może być to dużym atutem.

W sezonie 2022 skład meczu o trzecie miejsce wyglądał tak samo, jak w obecnym. Wówczas to drużyna z Częstochowy zapewniła sobie brązowy medal, pewnie pokonując Apatora w rewanżu. Różnica była taka, że Anioły miały tylko dwa punkty zaliczki przed rewanżem. Tym razem tych punktów jest aż dziesięć. Kto po meczu cieszył się będzie z brązowych krążków na szyi? Odpowiedź w okolicach godz. 18.

Składy awizowane:

Tauron Włókniarz Częstochowa: 9. Mikkel Michelsen, 10. Maksym Drabik, 11. Leon Madsen, 12. Jakub Miśkowiak, 13. Kacper Woryna, 14. Franciszek Karczewski, 15. Kajetan Kupiec.

For Nature Solutions KS Apator Toruń: 1. Robert Lambert, 2. Patryk Dudek, 3. Wiktor Lampart, 4. Paweł Przedpełski, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Mateusz Affelt, 7. Oskar Rumiński.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Kibice Motoru na Olimpijskim bez oprawy. Uderzają w wrocławski klub – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Artiom Łaguta: Nie obawiam się żadnego zawodnika. Jedziemy o wszystko – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)