Żużel. Nowa ciekawa książka dla sympatyków żużla już dostępna! W niej historia pojedynków leszczyńsko-wrocławskich

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na żużlowym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna ciekawa pozycja. Jest nią pierwsza część  publikacji  autorstwa Wiesława Dobruszka, „Prawie jak derby. Żużlowe boje Leszno – Wrocław ”. Jak wskazuje tytuł, książka dotyczy historii pojedynków leszczyńsko – wrocławskich.

 

Publikacja ta w sposób oczywisty nawiązuje do wydanej przez Firmę Wydawniczą Danuta Dobruszek serii pod wspólnym tytułem „Nie ma jak derby”.

Czy mecze żużlowe Sparty Wrocław i Unii Leszno mieszczą się w kryteriach klasycznych pojedynków derbowych? Z wielu powodów nie, stąd zmiana w tytule serii na „Prawie jak derby”. Jest jednak równie wiele powodów, by te żużlowe „klasyki” opisać, utrwalić i zachować w formie książkowej ich historię. Wszak Leszno i Wrocław dzieli ledwie sto kilometrów i od zamierzchłych lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia aż po trzecią dekadę dwudziestego pierwszego wieku pokonywało je liczne grono kibiców, pragnących dopingować swój zespół także w boju wyjazdowym.

Tradycja żużlowych meczów leszczyńsko-wrocławskich sięga 1951 roku, gdy do rozgrywek ligowych dołączył zespół z Wrocławia. Ekipa z Leszna i Sparta odgrywały ważną rolę w lidze, sięgały po medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Często jednak obu drużynom Sparty i Unii zdarzało się „mijać”, bo jedna z nich startowała w drugiej lidze.

Książka ma miękką oprawę, 248 stron, jest bogato ilustrowana. Jej cena wynosi 34 złote (w tym jest już koszt wysyłki).

Zakupu książek można dokonać wysyłając przekazem pocztowym odpowiednią kwotę na adres: Firma Wydawnicza Danuta Dobruszek, skr. poczt. 19; 64-100 Leszno, w miejscu na korespondencję podając tytuł (tytuły) zamawianych pozycji. Można także dokonać wpłaty na konto (szczegóły na stronie: www.ksiazkizuzlowe.pl – tam także informacje o innych żużlowych publikacjach).

Przy zakupie więcej niż jednej pozycji warto zadzwonić (695 934 936) lub napisać e-mail ([email protected]).