Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Rozmowy na temat poszerzenia lokalizacji turniejów toczą się nie tylko w środowisku klasycznego żużla. Nowych aren zmagań domagają się również fani icespeedwaya. Co ciekawe, zainteresowanie organizacją zawodów w tej odmianie żużla wyrazili przedstawiciele z Chin.

 

FIM prowadzi obecnie rozmowy w sprawie organizacji różnych turniejów w kolejnych latach. Dobrą informacją dla kibiców jest możliwy powrót lodowego ścigania do Berlina. Działacze mają być w ścisłym kontakcie z nowym zarządem klubu Eispeedwayunion Berlin.

Żużel. W Bydgoszczy wciąż kochają Przyjemskiego! Takiej owacji nie dostał nikt! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Gorąco na linii Start – Wybrzeże! Poszło o… sparing – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Co ciekawe, nie jest wykluczone, że lodowy żużel zobaczymy też w znacznie bardziej odległych miejscach. Trwają rozmowy z przedstawicielami z Kazachstanu, choć w tym wypadku dużym problemem jest logistyka. Do FIM zgłosili się jednak również… Chińczycy. W przeszłości w tym kraju odbywały się już lodowe zmagania, ale nie przyniosły wielkiej popularyzacji dyscypliny.

– Jest zainteresowanie ze strony ludzi, którzy organizowali Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Chcieliby zorganizować zawody ice speedwaya na tamtejszym stadionie olimpijskim. To wciąż nie jest przesądzone. Mamy nadzieję, że zainteresowanie wzrośnie. Nie stanie się to w ciągu najbliższego roku czy dwóch, ale wydaje się, że w Chinach wiele jest obecnie możliwe. Zobaczymy – komentuje Armando Castagna na łamach niemieckiego Speedweeka.

Żużel. Chiny kontra Wyspy Kokosowe, czyli żużel w Singapurze  – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Warto dodać, że niedawno lodowe zmagania mieliśmy okazję oglądać w Polsce. W Sanoku odbyły się dwie rundy indywidualnych mistrzostw Europy. Tytuł globalnego czempiona ponownie wywalczył austriacki weteran lodowej tafli, Franz Zorn.