fot. Mateusz Cierniak/Instagram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już niebawem Mateusz Cierniak przystąpi do swojego pierwszego sezonu w roli seniora. Nim to jednak nastąpi, utalentowany zawodnik postanowił zrealizować swoją nagrodę z minionych rozgrywek. Mistrz świata juniorów odwiedził Redbull Althlete Performance Center.

 

Wizyta, a także uczestnictwo w testach w tym wyjątkowym miejscu stworzonym przez austriacki koncern było nagrodą za ubiegłoroczną rywalizację Red Bull Juniorskie Asy. Zawodnicy do 21 lat przez cały sezon zbierali punkty na podstawie zajmowanych miejsc w wyścigach młodzieżowych. Ostatecznie to właśnie żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin zgromadził ich najwięcej, bo 54.

Żużel. Anioły po pierwszym obozie z Piotrem Baronem. „Chcemy zdobyć jak najwięcej” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Co dalej z Unią Tarnów? „Decyzja powinna zapaść na początku przyszłego tygodnia” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Najgroźniejszym rywalem 21-latka w tej klasyfikacji był Bartłomiej Kowalski z Betard Sparty Wrocław, który uzbierał cztery oczka mniej. Podium uzupełnił natomiast talent z ebut.pl Stali Gorzów – Oskar Paluch.

Austriacy przygotowali dla najlepszych juniorów konkretne nagrody. Do najlepszego z młodzieżowców, oprócz wspomnianej wizyty w Redbull Althlete Performance Center, powędrował Voucher o wartości 30 000 zł netto do wykorzystania na zakup silnika u KOWALSKI RACING S.K.A. wraz z konsultacjami z tunerem Ryszardem Kowalskim. Drugi i trzeci zawodnik z kolei otrzymali vouchery do sklepu Rafała Haja o wartości odpowiednio 20 oraz 10 tysięcy złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mateusz Cierniak (@mati_cierniak)


W nadchodzących zmaganiach Cierniak będzie się sprawdzał w roli zawodnika U-24. Dwukrotny triumfator juniorskich mistrzostw świata to ważny element układanki Macieja Kuciapy i Jacka Ziółkowskiego w walce o trzeci z rzędu tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.