fot. media klubowe KS Apatora Toruń
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W gronie ekip, które zakończyły już zgrupowanie przygotowawcze przed sezonem 2024. Torunianie byli ponad tydzień w Hiszpanii i w sprzyjających warunkach ostro trenowali oraz integrowali się przed kolejnymi zmaganiami. Pierwszy obóz z nową ekipą podsumował opiekun KS Apatora – Piotr Baron.

 

– Spędziliśmy w Hiszpanii 10 dni. Były zajęcia na crossie, sporo jeździliśmy też na rowerach. Do tego popołudniami było wiele innych zajęć. Rehabilitacja, integracja. To był bardzo dobrze spędzony czas z drużyną – mówi nam szkoleniowiec Aniołów.

Choć tegoroczne zgrupowanie nie było dla torunian pierwszym w Hiszpanii, to ten obóz miał zdecydowanie inny charakter niż poprzedni. Na pierwszym planie były bowiem treningi motocrossowe, które wprowadził nowy menadżer zespołu. Wcześniej takie przygotowania przynosiły efekty, gdy Baron prowadził Fogo Unię Leszno.

– Na motocross nikt nie narzekał. Chłopaki trenowali to, co lubią. Widać było, że dobrze się bawili. Liczymy, że teraz to zaprocentuje. Mamy zbudowaną drużynę. Uważam, że zarówno pod kątem treningowym, jak i integracyjnym zrealizowaliśmy plan na zgrupowanie – podkreśla trener czterokrotnych mistrzów Polski.

Drużyna z Motoareny nie zmieniła się mocno względem sezonu 2023. Do kolejnych rozgrywek przystąpi niemal ta sama ekipa, która zdobyła brąz w ubiegłorocznych zmaganiach. Cele zespołu na nadchodzącą rywalizacje są ambitne.

– Mamy ekipę, która solidnie stąpa po ziemi i chce realizować ambitne cele. My chcemy zdobyć jak najwięcej i widać to po drużynie – podsumowuje Piotr Baron.

Żużel. Lidera Apatora ciągnie na tor. Pierwszy trening Sajfutdinowa już niebawem – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Thomsen zmierzył się ze… słynną zupą. Mina mówi wszystko (WIDEO) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Pierwszy mecz torunian w PGE Ekstralidze 2024 odbędzie się 14 kwietnia. Już na początek Anioły zmierzą się z konkurentem do medali. Apator uda się do Gorzowa na mecz z ebut.pl Stalą.